Sarım Tekniği Görsel Simülasyon Programı

çok güzel program ancak daha da geliştirilebilirse daha iyi olur

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar. Aslen Makina Mühendisiyim. Yıllarca dalgıç pompa imalatı yaptık ve bobinaj atölyemizde 10'larca usta motor sarımı yaptı. Burda bobinaj bölümümüz yetkilileri Elek. Müh. ve Elek. Ustaları idi ve ozamanlar bir program hazırladğımızı duyurmuştum. Program ampirik bir formulasyona getirildi ve sarımlarda bugüne kadar sıkıntı olmadı. Sizde hesaplayacağınız motor bilgilerini bize iletin program ile test edelim. Şuanda program 2 farklı methot ile çözüm yapıyor 1.si ampirik formul yaklaşım (ustaların kolay anlayacağı) diğeri teorik yaklaşım programın örnek ampirik yaklaşımdaki test aşamasından bir görüntü.

çok teşekkürler. Banada böyle birşey lazımdı

elımde cok guzel bır program var sarım konuları ıcın sız ıcerıklerı gırıyorsunuz hesaplayıp cızıyor ama sıteye yukleme nasıl yapılıyor bılmedıgım ıcın paylasamıyorum yardımcı olursanız paylasmk ısterım

Ben sunu sormak istirorum sarımı yaptığımız statoru ahşaptan yapsak olur mu? :S

Ben sunu sormak istirorum sarımı yaptığımız statoru ahşaptan yapsak olur mu? :S
ahşaptan da olabılır stator ama ben tavsıye etmem . motor yuk altında calısırken yuksek akım cekecek ve ısınacaktır bu sıcaklık degerı fazla olacagından statorda asınmalara hatta yanmaya kadar gıdebılır.

Emeğinize Sağlık Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar. Aslen Makina Mühendisiyim. Yıllarca dalgıç pompa imalatı yaptık ve bobinaj atölyemizde 10'larca usta motor sarımı yaptı. Burda bobinaj bölümümüz yetkilileri Elek. Müh. ve Elek. Ustaları idi ve ozamanlar bir program hazırladğımızı duyurmuştum. Program ampirik bir formulasyona getirildi ve sarımlarda bugüne kadar sıkıntı olmadı. Sizde hesaplayacağınız motor bilgilerini bize iletin program ile test edelim. Şuanda program 2 farklı methot ile çözüm yapıyor 1.si ampirik formul yaklaşım (ustaların kolay anlayacağı) diğeri teorik yaklaşım programın örnek ampirik yaklaşımdaki test aşamasından bir görüntü.

Bu programın v2.3.2 sini indirebilieceğim bir adres var mı? Bana sipir sayısı hesabı gerekiyor malum bu sürümü sadece bayi isen indirmene izin veriyor.

Öncelikle Selamun Aleyküm projemde kullanmam için bana bir motor lazım Yaklaşık 100 kg cekicek (Bisiklete takacagım) Bunun için bana redüktörlü motor almamı söylediler (cam silgi motoru) 12 voltla yapmayı düşünüyorum bana yardımcı olacak herkezin mesajlarını bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri