Sarı Işık veren Tasarruflu Halojen Ampul

lyrk

Üye
Arkadaşlar selamlar,

Çalıştığım yerde artık her yerde standart hale gelmiş Halojen Lamba kullanılıyor.
Ama bu ışık yeterli olmadığını hissediyorum çünkü çalıştıktan sonra gözlerim devamlı yoruluyor. Lamba 20W lık çin yapımı 192 mA lik bir lamba. Üzerinde bir marka göremedim. Çubuklu denilen türden.

Bunu değiştirmek istiyoruz. Ama istediğimiz hem tasarruflu ampul olması hemde minimum 50W ışık varen Sıcak Beyaz değilde Sarı ışık veren bir lamba olması.

Benim sorum böyle bir lamba varmıdır yoksa bu tip lambalar sadece Sıcak Beyaz ışık mı verirler?

Eğer istediğim özelliklerde bir lamba varsa link ini gönderebilirseniz sevinirim.

Herkese iyi tatiller

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
var arkadaşım nerdeyse tüm marketlerde bu lambalardan bulabilirsin kolay gelsin:=)

Sarı fluoresan ampul, biraz büyükçe elektrikçilerde bulunuyor. Örneğin, osram markasının sarı ampulü var. Ancak tasarruflu fluoresanda görmedim. 2x36 wattlık fluoresan armatür kullanma şansınız varsa ( yani yer sorunu yoksa) bununla değiştirebilirsiniz. Tasarruflu ampulden, sarfiyat yönünden fazla bir şey değişmez, toplamda 72 watt yapar.

Teşekkürler.

Link varmı acaba online sipariş verebilirmiyim bunu?

google de megaman ampüller diye bir aratmanı tavsiye edebilirim.çk değişik ampuller var tasarruflu tipde aradığını burada bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri