saniyelik voltaj gidip gelmeleri

Değerli arkadaşlar benim mutfakta Sony TV var. İzlerken anı kesinti oluyor bu ses kesintisi ve ekranda hafif bir çizgi gibi oluyor. Bu arada Tv'de Tvplus var ve bunun cihazında resetleme olmuyor yayın devam ediyor. Kombi ise bu olaydan sonra kombi kısa süreli çalışıyor. Tedaşa söyledim bizden değil Daire izin elektriğini baktırın dedi usta geldi ölçüme baktı 226 çıktı. Anormal bir şey yok dedi olursa akım dengeleyici priz takarız dedi servis parasını aldı ve gitti. Sorun hala devam ediyor ne yapmalıyım.

Değerli arkadaşlar benim mutfakta Sony TV var. İzlerken anı kesinti oluyor bu ses kesintisi ve ekranda hafif bir çizgi gibi oluyor. Bu arada Tv'de Tvplus var ve bunun cihazında resetleme olmuyor yayın devam ediyor. Kombi ise bu olaydan sonra kombi kısa süreli çalışıyor. Tedaşa söyledim bizden değil Daire izin elektriğini baktırın dedi usta geldi ölçüme baktı 226 çıktı. Anormal bir şey yok dedi olursa akım dengeleyici priz takarız dedi servis parasını aldı ve gitti. Sorun hala devam ediyor ne yapmalıyım.
Uzatma ile diğer hat prizlerinde denediniz mi ?
Bende aynı değişmedi

Uzun uzatma kablosu bulursam komşudan enerji ( elektrik ) alip deneme yapacağım ne olacak.

Sony Televizyon adaptörlu mü ?
Bendeki LG TV Adaptörlü .

Şimdilik böyle idare ediyorum.
Bir ara linkteki çözümü yapmak istiyorum parçaları alıp deneme yapmak.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/lg-webos-sürekli-açılıp-kapanıyor.137306/#post-888084

https://320volt.com/derin-dondurucu-calisinca-lcd-ekran-kararmasi/

Link fotolardaki ürünler fayda etmedi.
20210406_161825.jpg

http://pcpratique.free.fr/materiel/mgepulsar/mgepulsar2.htm

MGE-Pulsar-CL.gif

Son düzenleme:
uzatma ile denemedim benim tv kablosu adaptörlü değil. ayrıca tv de o olay olduğunda ardında yanındaki kombide çalışıyor.elektrikçi akımı ölçtü 226 geldi. tedaş çözemedi ne yapacağım bilmiyorum. belki evdeki panoya akım düzenleyici taktırırım çözüm olacaksa.

uzatma ile denemedim benim tv kablosu adaptörlü değil. ayrıca tv de o olay olduğunda ardında yanındaki kombide çalışıyor.elektrikçi akımı ölçtü 226 geldi. tedaş çözemedi ne yapacağım bilmiyorum. belki evdeki panoya akım düzenleyici taktırırım çözüm olacaksa.
226 voltaj ölçümu kalibrasyon yapılmış Ölçü aleti ile yapıldı
Voltaj 220 Volt diye bilinir . Cihazların referans aralığı vardır
Trafoya yakınlık ve uzaklık değerlerden hafif oynama görülebilir
226 voltaj sorun değildir.
Stabil durumu önemli?
Ölçüm yapılan yeri önemi ?

Sorun nasıl oluyor tam açıklama yapmanız ip uçları

Ben kendim için uğraşmadim kafayı takmamak ve zaten tv pek seyrediliyor diyemem . En kısa zamanda kondansator
Varistor deneyeceğim
Bu çözüm olur mu bilmiyorum benim için
Şu durum var sorun neden ? Bilinmesi gerektiği bir etkileşim var elektronik ile ilgili zannediyorum .

Uzatma ile denedim diyorsunuz komşudan enerji alıp denediniz mi ?
Deneme bende evin sıcak suyunu açınca sorunu belli ediyor
Sizin ne olduğunda sorun oluşuyor ayrıntılı anlatım
Yoksa durum dururken gün içinde mi oluyor
Testler sadece kombi yi çalışmak veya tv yi .

Kolay gelsin sağlıcakla kalın

sorunu mutfaktaki televizyonu izlerken fark ettim. saliselik bir durum hemen ardında kombi çalışıyor. bunu ilk zamanlar önemsemedim ama sonra tekralayınca önemsedim. bu durum olurken uydu cihazı resetlemiyor ama kombi her defasında yeniden çalışıyor ve birkaç saniye sonra duruyor. elektrikçi ustamız mutfaktaki bir prizden ölçüm yaptı. normal dedi. sürekli olan durum değil ama olunca da sık sık oluyor.

aynı faza bağlı muhtemelen bir ısıtıcı devreye girince kombi resetleniyor. mümkünse besleme fazını değiştirin.

Bende ki durumda , bende 3 faz yok sadece linye kablo hattı değişikliği yaptim farklı sigortadan denedim sonuç aynı kombi yi ve tv yi ayrı ayrı hatlar .

Tersi olmasın kombi çalışınca tv gidip gelmesi benim gibi
Kombi ara sıra kendinden çalışır
Test
Mutfak veya diğer bir yer sıcak suyu açınca tv açılıp kapanıyor mu ?

Kombi tam kapalı iken sonuç tv kapanıp açılıyor mu ?

Ne ilişki var diyeceksiniz bilgi olsun diye tam araştırma açısından her durumu yazmak !!
Benim kombi budeus u 72 daha önce A6 ateşleme hatası veriyordu kombiden reset atıyorum gene A6 ateşleme hatası veriyor durum değişmiyordu.
Ancak çözümü kombi sigortasını kapatip açınca düzeliyordu bu durumu bildirmiştim sonra yeni yazılım yüklendi A6 ateşleme hatası düzeldi

Değişik durumlar var bir yerden ip ucu veriyor.

TV DE O OLAY OLDUKTAN SONRA KOMBİ ÇALIŞIYOR . HAKLISINIZ İHTİMALLERİ GÖZÖNÜNDE BULUNDURMAK LAZIM.

Değerli arkadaşlar bdaha önce bazı sorunlar söylemiştim. Ani voltaj değişikliği ile alakalı geçen akşam mutfakta ocağın çakmağını çalıştırınca TV gidip geldi anlık rastlantı dedim yine denedim yine gitti geldi. Şimdi sizin engin bilginize güvenerek sormak istiyorum nedeni ne olabilir? Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri