Samui Klima Sürekli Çalışıyor

asaraymin

Üye
9000 BTU 2005 model bir klima kullanıyorum gayet memnundum.Fakat 1 sene önce son servise gelen arkadaşlara elektrik kesintisi sırasında elektriğin tekrar gelmesiyle klimanın kendi kendine çalıştığını söyledim.Evde yokken boşu boşuna çalışıyor.Servisteki arkadaş sorunu çözdüğünü ve bir daha kesinti sonrası klimanın kendi kendine çalışmayacığını söyledi.Fakat şimdi başka bir sorunum. var.Klimayı ısıtma amaçlı kullandığımda 24 dereceye ayarlıyorum.Fakat klima süreli hiç hız kesmeden çalışıyor.oda sıcaklığını 30 dereceye kadar çıkarıyor.sanırım termostatı devreye girmiyor.İçini açtım ve 3 kablodan oluşan ve ucunda beyaz plastik olan 3 delikli bir kablo boşta duruyor.acaba sorun bu kabloyu devre dışı bırakmış olmaları olabilir mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
genelde ortam sensörü arızalı olursa cihaz çalışmaz en azından devreye girmez çünkü belli bir değer göremeceğinden arızaya geçirir?

kablo boşta duruyor diyorsunuz cihazın klemens girişleri yani bağlantı yerlerinde boşta giriş yeri varmı.

örnek:1 2 3 4 diye klemens girişleri olan yerlerden mesela 3 nolu yer boşmu?

dört yollu vana'nın yeri olabilir kart arızası var ise onu boşlamış olabilir cihaz soğutmada bile ısıtma girebilir yada kart arızasın,

9000 BTU 2005 model bir klima kullanıyorum gayet memnundum.Fakat 1 sene önce son servise gelen arkadaşlara elektrik kesintisi sırasında elektriğin tekrar gelmesiyle klimanın kendi kendine çalıştığını söyledim.Evde yokken boşu boşuna çalışıyor.Servisteki arkadaş sorunu çözdüğünü ve bir daha kesinti sonrası klimanın kendi kendine çalışmayacığını söyledi.Fakat şimdi başka bir sorunum. var.Klimayı ısıtma amaçlı kullandığımda 24 dereceye ayarlıyorum.Fakat klima süreli hiç hız kesmeden çalışıyor.oda sıcaklığını 30 dereceye kadar çıkarıyor.sanırım termostatı devreye girmiyor.İçini açtım ve 3 kablodan oluşan ve ucunda beyaz plastik olan 3 delikli bir kablo boşta duruyor.acaba sorun bu kabloyu devre dışı bırakmış olmaları olabilir mi?
Klimanızın kapağını kaldırıp filtreleri çıkardığınızda, petek üzerinde bir sensör göreceksiniz. Daha doğrusu, büyük ihtimalle göremeyeceksiniz :) O sensörün yeri peteğin üzeri olmasına rağmen, sizin sensör ısıyı algılamayacak bir yerde (kartın olduğu kısımda) mahzun mahzun duruyor sanırım. Sensörü ordan alıp, peteğin üzerine yerleştirirseniz sorununuz hallolur diye düşünüyorum.

petek üzerinde sensor duruyor fakat klimanın sağında bulunan anakarttan çıkan ve 3 kablodan oluşan ucunda beyaz renkte üç küçük deliği bulunan dişi giriş klemensi boşta duruyor ve onu takacak herhangi bir yer bulamıyorum.

[h=2]
icon1.png
[/h]
petek üzerinde sensor duruyor fakat klimanın sağında bulunan anakarttan çıkan ve 3 kablodan oluşan ucunda beyaz renkte üç küçük deliği bulunan dişi giriş klemensi boşta duruyor ve onu takacak herhangi bir yer bulamıyorum​

Dostum orayı resimleyip buraya yukleyebilirmisin ne oldugunu görelim ...

ama sorunun sensör gübü duruyor. Sensörün ya arızalanmış yada değerinden kaymış...

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri