Samsung tabletde, yazılım yukseltmek

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Samsung TM310 tabletim var. nerdeyse 6 yıl oldu. Nasıl yazılım yükseltebilirim.

Kıyamet kopuyor , herkes marketlere saldırsın. Makarna, konserve , un , şeker ne varsa alıp sığınağa inin . İlk defa namık abinin bilgisinin ve tecrübesinin olmadığı bir konu gördüm, hiç hayra alamet değil [emoji3]

MErhabalar, yazılım desteği ve yeni sürüm varsa intenete bağlı olup, ayarlar altında - sistem - sistem güncellemeleri yazısına tıklayın.

BAşka yöntem (Samsung J7 model telden bakarak yaptığım yönlendirmedir) ana ekrandayken üstten aşağıya sürükleyin, saatin yanında vey sağ üstte dişli çarka tıklayın, gelen menüyü yukarı kaydırın, yazılım güncelleştirmeye tıklayın. Gelen ekrandan uygun adımı seçin. Kolay gelsin ;).

Kıyamet kopuyor , herkes marketlere saldırsın. Makarna, konserve , un , şeker ne varsa alıp sığınağa inin . İlk defa namık abinin bilgisinin ve tecrübesinin olmadığı bir konu gördüm, hiç hayra alamet değil [emoji3]
Listede eksikler var sanki ... *uppo cips vb. saymadınız mesela :D.

Bu videoyu izleyin.
Android 7 yükseltmesi için.
İnşallah ise yarar.

Abi...
Üzerindeki yazılım ney? eğer jellybean ise (4.1 4.2 4.3) ise kitakata (4.4) güncellemesi yapabilirsin ancak.Ama üzerinde kitkat varsa yeni yazılım yok (2015'te çıkmış galiba) dolayısı ile güncelleme yapman mümkün değil.
Bu videoyu izleyin.
Android 7 yükseltmesi için.
İnşallah ise yarar.

Bu cyonegen 3. taraf yazılımdır.Yani resmi olmayan işi bilenlerin geliştirdiği ve dağıttığı yazılım.Litaratürde bu tip yazılım yüklemeye modlama deniyor.

Bu tür yazılımların sıkıntısı olabiliyor.Bazen tam performans vermez bazen donanımda bazı şeyler çalışmaz v.s.Artık şansınıza kalmış nasıl bir mod olduğu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gecen sene oglum, androıd yazılımını yükseltti. u an galıba adroıd 7 yuklu. Ama bazen, uygula durdu mesajı laıyorum. Onun için sormustum.
Evet, görünüm,vıdeodaki yazılım...

Aslında, orjınalından sonra bır yazılım yuklemesı yapıldı.(oglum tarafından.)

Abi...

Anladığım kadarı ile tablete cynogen mod yüklenmiş..Yukarıda da yazmıştım.Bu bir android yazılım grubunun ismi idi ve kendileri bazı cihazlara ROM yazıyordu.Şimdi ne haldeler bilmiyorum açıkçası.

Buradaki problem 3. taraf tarafından ve tamamen amatörce reflekslerle (yani para kazanma derdi olmadan) yapılan emek verilen yazılım olduğu için çoğu zaman eksik gedik kalıyor.Bazı cihazlara yazılan modlar çok iyi olurken bazılarına yazılanlar hata ve eksiklikten kurtulamıyor hali ile.Artık burası ekibin cihaza hakimiyeti ve cihazın popülerliği ile orantılıydı.

Hatta bu ekip o kadar iyiydi ki bir iki üretici firma ile anlaşıp yazılım falan sağladılar bir süre profesyonel olarak ama Android bir zaman sonra çok yol kat edip sıkıntılardan kurtulunca ROM ve Mod işi öldü.Hem ihtiyaç kalmadı hemde rağbet...

Neyse laf kalabalığını bir kenara bırakırsak ya orjinal yazılıma döneceksin,yada Cyonegon modun en problemsiz sürümünü tekrar yükleyeceksin.

https://www.cyanogenmods.org/forums/forum/samsung/galaxy-tab-3-8-0-wifi-sm-t310-lt01wifi/

@zeybek Ustam toruna verin onlar bu konuda canavar :D.

Rom atmaniz firmware yani custom rom atmaniz gerek ama tehlikelidir hocam cihazin brick olma ihtimali vardir rom dan once root atilip twrp kurulmasi gerekiyor rom da yapilacak hatada soft brick hatta cihazin komple acilmamak kaydiyla kapanmasida var

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri