Samsung DW60H700FEA sağ tuşlar çalışmıyor!!!

Merhabalar, Samsung DW60H700FEA bulaşık makinasının sol tuşları çalışıyor ama gösterge ekranının sağındaki tuşlar çalışmıyor. Aksilik bu ya, başlat tuşu da sağda :(

Kendim ekranı söktüm, tuş altlarında pislik yok. Ekranı elektronikçi arkadaşa götürdüm, ölçüm yapıldı, tuşlar işlevini yapıyor, onda da bir sıkıntı yok. Arkadaş, kuvvetle muhtemel işlemcide sıkıntı var dedi. Sizce sorun başka yerde olabilir mi? Ayrıca bu kart tamir edilebilir mi? Edilemez ise nereden çıkma temin edebilirim? Teşekkürler.

Kendime not: ASLA SAMSUNG MARKA BULAŞIK MAKİNASI ALMA!!!!!

Sahibinden com. sitesinde ikinci el parça satan özdur teknik adında bir firma mevcut oraya sorabilirsiniz.

Kendime not: ASLA SAMSUNG MARKA BULAŞIK MAKİNASI ALMA!!!!!
asla asla deme, elektronik biraz da şans işidir, 25 yıl önce aldığım buzdolabı hala annemin evinde çalışırken yeni evimde 2 buzdolabı 3 çamaşır makinesi 2 tanede bulaşık makinesini çöpe attım, bu arada samsung tv aldım benim enişte şuan 3. televizyonda seyrediyor.

asla asla deme, elektronik biraz da şans işidir, 25 yıl önce aldığım buzdolabı hala annemin evinde çalışırken yeni evimde 2 buzdolabı 3 çamaşır makinesi 2 tanede bulaşık makinesini çöpe attım, bu arada samsung tv aldım benim enişte şuan 3. televizyonda seyrediyor.
Üstad, yıllarca samsung monitör kullandım, taş gibi. Benim sıkıntım bulaşık makinası ile. Çok sorunlu bir seriye denk geldim. Aldığımdan beri servis ile kanka olduk :) Sürekli E4 hatası ya da benzeri sensör hataları ile mücadeleden sonra şimdi bu sıkıntı çıktı. ÇELİK gibi bir bulaşık makinası almadığıma pişman oldum. :)
Sahibinden com. sitesinde ikinci el parça satan özdur teknik adında bir firma mevcut oraya sorabilirsiniz.
Teşekkürler, iletişime geçeyim hemen :)

Üstad, yıllarca samsung monitör kullandım, taş gibi. Benim sıkıntım bulaşık makinası ile. Çok sorunlu bir seriye denk geldim. Aldığımdan beri servis ile kanka olduk :) Sürekli E4 hatası ya da benzeri sensör hataları ile mücadeleden sonra şimdi bu sıkıntı çıktı. ÇELİK gibi bir bulaşık makinası almadığıma pişman oldum. :)
kötüler olmazsa iyilerin güzellerin kıymetini bilemeyiz. bazen şans bize güler bazen de gülmez fazla düşünmemek lazım. hayat kısa

kart sağlam tuşlar kumanda ediyor dediyse elektronikçi;
makinenin kapağının altından makine ana gövdeye atlayan kablo demetinin hasarlanmış olması da olasıdır.

Kablolar da sağlamsa makine gövdesinde alt tarafındaki elektronik kontrol kartından şüphelenmek gerekir.

Bir de o modelde ana pompanın yanında ısıtıcının orada bir switch var; içerisinde su olduğunu algılayan; o switch i kısa devre yapıp deneyerek problemli mi değil mi anlayabilirsiniz.

birsürü olasılık söyledim, ama bu çok bilinmeyenli bir problem, değerlendirmek lazım ..

İşlemcide sorun olduğunu düşünmüyorum. Kısa devre olana kadar zaten koruma devreleri giriyor. Bu nedenle manuel olarak çalıştırarak sorunun nereden kaynaklandığını görmek gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri