Samsung bulasik makinesi su fiskirtmiyor

Erol3459

Üye
Hayirli bayramlar samsung bulasik makinem su bosaltiyor su aliyor ama fiskiyeden su atmiyor makinede inilti var ama programi baslatmiyor makineyi actim ventilde sikinti yok borularda da sikintiyok motoru actim icini elektrik supurgesiyle cektim bisey cikmadi pervanede zorlanma yok kapatip calistirdim bir sefer cok guzel calistibulasiklari yikadi ikinci calistirmada yine ayni sikintiyi yapti kondansatorden kaynaklana bilirmi acaba kondansatorun arizasini nasil anlarim ben tamirci deilim olcum aletimde yok yardim ederseniz sevinirim saygilarimla

Evet, yardımcı sargısı daimi kondansatör olan "kondansatör> yardımcı sargı > sanal döner alan" esaslı olan monofaze asenkron elektrik motoru ise, bu açılıp kapanma sırasında kondansatörün kablo pabucu bağlantılarını iyice iyileştirmiş, o anda temassızlığı geçici olarak gidermiş olabilirsiniz. Kondansatörlerin sağlamlığı veya içsel kapasite kaybı bulunup bulunmadığı ya kapasitemetreler ile veya LCR (Bobin - Kondansatör - direnç ölçümünü ayrı ayrı yapabilen) denilen üçlü ölçümü tek cihazla yapabilen bu avometrelerle test yapılarak kolayca anlaşılabilir. Kolay gelsin.

Birkonuda daha yardimci olurmusunuz yan kapagi acsam suyu aldiktan sonra makine calisir konumdayken tornavidayla motora ilk hareketini versem olurmu bide carpilma riski varmi acaba simdiden yardimiz icin tesekkurler

Merhaba. Tornavidanın sapı yerine metal uç kısmıyla elinizin teması, motorun faz gelen uçları arasındaki direk olan temaslarda çarpılma riskiniz her zaman vardır, çok dikkatli olun. Söylediğiniz şekliyle ilk hareketi elle, tornavida ucuyla direk vermeniz kondansatörlü yardımcı sargının ilk hareketi verebilme (startı) yerine geçer, doğrudur. Ancak bu sıkıntıyı geçici olarak değil tümüyle kaldırıp helledebilmeniz (yani kendiniz yapamazsanız yetkili bir servisle) giderebilmeniz daha iyi olur. Kolay gelsin.

Bu islemi yapma amacim olcum aletim yok kondansator arizaliysa ona gore uzerindeki degerlerin aynisindan alip degistirmek hakkinizi helal edin yardiminiz icin tesekkur ederim

Bu islemi yapma amacim olcum aletim yok kondansator arizaliysa ona gore uzerindeki degerlerin aynisindan alip degistirmek hakkinizi helal edin yardiminiz icin tesekkur ederim
Bazı bul.mak. motorları kondansatör sorunlu olduğunda durduğu noktaya göre kalkış yapabilir. Bu random bir durumdur. Kond. değiştirin. Bir yandan da dua edin ki arızalı olan o olsun. Yoksa o markanın motorunu (üniversal değilse) servisten başka yerde bulamazsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,804
Son üye
Ali001992

Yeni konular

Geri