Samsung Bulaşık Makinesi Su Alma ve Boşaltma

Haberci

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Makineyi programladığımızda suyu normal alıyor, sonra makine 10sn kadar duraksadıktan sonra suyu boşaltıyor, sonra tekrar su alıyor bu esnada ekranda musluk işareti çıkıyor, sonra tekrar duraksayıp suyu boşaltıyor, sonra bu işlemi 3. kez yaptıktan sonra 4E hatası verip stop ediyor.

Hatanın türkçe karşılığı " su alma hatası" , ventili makineden ayırıp o şekilde dışarıdan elektrik vererek çalıştırdım tazyik oldukça yüksek, yani sorun yok. Makine altındaki emniyet sivicinde de sorun yok. Sizce sorun ne olabilir?

Merhaba Arkadaşlar,

Makineyi programladığımızda suyu normal alıyor, sonra makine 10sn kadar duraksadıktan sonra suyu boşaltıyor, sonra tekrar su alıyor bu esnada ekranda musluk işareti çıkıyor, sonra tekrar duraksayıp suyu boşaltıyor, sonra bu işlemi 3. kez yaptıktan sonra 4E hatası verip stop ediyor.

Hatanın türkçe karşılığı " su alma hatası" , ventili makineden ayırıp o şekilde dışarıdan elektrik vererek çalıştırdım tazyik oldukça yüksek, yani sorun yok. Makine altındaki emniyet sivicinde de sorun yok. Sizce sorun ne olabilir?

Hocam sorunu çözdünüz mü? aynı hatayı alıyorum, bilgi verebilir misiniz?

sol taraftaki su cebinin alt tarafında su sayacı var;
bu kirlenmiş dönmüyor ya da manyetik okuyucu devir sayıcısı cam tüp içindeki kontaklar oksitlenmiş olabilir.

Servis bu durumda su cebini değiştirir ama siz;
u cebini temizleyerek dönmesini sağlayabilir, yahut dönüyor da devir okumuyorsa; 30 liraya Arçelik beko su sayacı modül alıp, üzerindeki baskı devreye lehimli manyetik devir sayıcı cam tüp elemanı kendi makinanızdaki devir sayıcı ile lehimleyerek değiştirebilirsiniz.

gelişmeleri yazın, biz de bilelim.

30 lira mi o Reed röleo_O:eek: o eleman arizaliysa kapı pencere alarminda var bu eleman eskiden 1 liraydi şimdi 2.5-5 olsun. Sökmeden önce kontaklarin yönüne hizasına bakar öyle değiştirirdim.

56573

Üstatlar maalesef ben sizler gibi yetkin değilim bu konularda, yan tarafı söktüğümde fotoğrafını attığım parçanın kablolarında karaltı gördüm, sanırım sorun bunda, ne yapmalıyım

Hocam bu söktüğün eleman, kararmış bağlantıyı pabuca tekrar yap, bunda temassizlik var gibi
Ama senin problemin bu parçada değil bence, alt kapağın altında ana sirkülasyon motoru ve yanında ısıtıcı var, ısıtıcı in bağlı olduğu haznede su olup olmadığını anlayan, su basıncı ile diyaframın devreyi kapattığı bir tetik switch var, orada olabilir,
Bir de düşük ihtimal, motor faz farkı kondansatöründen olabilir.

Gelişmeleri yazarsan güzel olur hocam

Bu cam tüpü değiştirdim ama çözülmedi, 3 haftadır elde bulaşık yıkıyorum, vaktim yok kendimi veremedim, artık servise kalcam gibi
15677887284157248601857284371682.jpg

Bir de şurada şöyle bir görüntü var, acaba kir mi? Erişemedim oraya

IMG_20190906_195430.jpg

Kirli görüntü var dediğin yer, şu yumuşatma bölümü reçine filtre, orada müdahale gerektiren birşey olmaz hocam. Orda sorun olduğu zaman bulasiklarda bulut gibi izler kalabilir, yaratacağı tek sorun o olur genelde.
Senin yaşadığın sorun ile bir ilgisi yok yani.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri