Samsung Bulaşık Makinesi Su Alma ve Boşaltma

Haberci

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Makineyi programladığımızda suyu normal alıyor, sonra makine 10sn kadar duraksadıktan sonra suyu boşaltıyor, sonra tekrar su alıyor bu esnada ekranda musluk işareti çıkıyor, sonra tekrar duraksayıp suyu boşaltıyor, sonra bu işlemi 3. kez yaptıktan sonra 4E hatası verip stop ediyor.

Hatanın türkçe karşılığı " su alma hatası" , ventili makineden ayırıp o şekilde dışarıdan elektrik vererek çalıştırdım tazyik oldukça yüksek, yani sorun yok. Makine altındaki emniyet sivicinde de sorun yok. Sizce sorun ne olabilir?

seneralper

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Makineyi programladığımızda suyu normal alıyor, sonra makine 10sn kadar duraksadıktan sonra suyu boşaltıyor, sonra tekrar su alıyor bu esnada ekranda musluk işareti çıkıyor, sonra tekrar duraksayıp suyu boşaltıyor, sonra bu işlemi 3. kez yaptıktan sonra 4E hatası verip stop ediyor.

Hatanın türkçe karşılığı " su alma hatası" , ventili makineden ayırıp o şekilde dışarıdan elektrik vererek çalıştırdım tazyik oldukça yüksek, yani sorun yok. Makine altındaki emniyet sivicinde de sorun yok. Sizce sorun ne olabilir?
Hocam sorunu çözdünüz mü? aynı hatayı alıyorum, bilgi verebilir misiniz?

sol taraftaki su cebinin alt tarafında su sayacı var;
bu kirlenmiş dönmüyor ya da manyetik okuyucu devir sayıcısı cam tüp içindeki kontaklar oksitlenmiş olabilir.

Servis bu durumda su cebini değiştirir ama siz;
u cebini temizleyerek dönmesini sağlayabilir, yahut dönüyor da devir okumuyorsa; 30 liraya Arçelik beko su sayacı modül alıp, üzerindeki baskı devreye lehimli manyetik devir sayıcı cam tüp elemanı kendi makinanızdaki devir sayıcı ile lehimleyerek değiştirebilirsiniz.

gelişmeleri yazın, biz de bilelim.

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
30 lira mi o Reed röleo_O:eek: o eleman arizaliysa kapı pencere alarminda var bu eleman eskiden 1 liraydi şimdi 2.5-5 olsun. Sökmeden önce kontaklarin yönüne hizasına bakar öyle değiştirirdim.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,066
Kullanıcılar
390,595
Son üye
MühendisStajeri

Yeni konular