Samsung bulaşık makinesi su alıyor çalışmıyor başlamıyor

Makinanın içinde size göre sol tarafında diklemesine şeffaf plastikten 30-40 cm büyüklüğünde 2cm eninde bir parça var. Görmemeniz mümkün değil zaten.
İçinde su debisini ölçen plastik çarklar ve bunu dıştan ölçen hall sensörler var.
Bu plastik parça değişti bende.

Aynı marka ve sanırım aynı model (çektiğiniz ön panel resmi aynı çünkü) ve aynı arıza.

KARDEŞİM SENİN MAKİNADA BENCE REZİSTANS ARIZALI DEĞİL SİLKÜLASYON POMPASI KONDANSATÖRÜ ARIZALI BANA 0536 462 18 59 DAN ULAŞ TARİF EDEYİM.
.

Son düzenleme:
Bu model makine başlata basıldığı zaman su alıp ardından hemen çıkamaya başlıyor du ilk su almada hemen ısıtacağını sanmıyorum. Yani rezidana sı arızalandığını sanmıyor tabi bu benim fikrim
Makine nin içi ekteki gibi

Ekli dosyalar

• 20190316_171721.jpg
    20190316_171721.jpg
    346.7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Siz ihmal etmeyin @bakımcıı arkadaşı arayın. Benim makinada da benzer sorunu bakımcıı arkadaşın yardımıyla çözmüştük 20₺ ye . Sağolsun

Ölçü aleti yok ;) o kadar usta değilim. Kontrol kartı nerdedir? Ne yapacam bilmiyorum kaldım ortada

Bu video daki makine ile benim ki aynımıdır bilemedim iç taraftı açtığımda rezistans ı görebilirmiyim sizce

senin için bir fotoğraf bulup yükledim,
bakarsın hocam;

1-
iki adet ok, rezistansın iki ucu; (kalın iki kablonun soketleri rezistans elemandan çıkardığında, rezistans elemanın terminallerinde bir direnç değeri, süreklilik ölçmelisin),
2-
-yukarıdaki şıkdan devam -
rezistans sağlam, değer ölçülüyor, süreklilik var ama bu kablolar enerjize olmuyorsa (220 V besleme gelmiyorsa) kontrol kartında buna enerji veren rölede sorun vardır.
3-
diğer tek ok ile gösterilen eleman, rezistans haznede su var / yok anahtarı. (bunda da devreyi tamamladığını görmelisin)

bu üçünden birinde vardır sorun, tahminen.

Ekli dosyalar

• dw-fn310w_isitici_HEariza3.jpg
    dw-fn310w_isitici_HEariza3.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 94
  • dw-fn310w_isitici_HEariza2.jpg
    dw-fn310w_isitici_HEariza2.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 90
senin için bir fotoğraf bulup yükledim,
bakarsın hocam;

1-
iki adet ok, rezistansın iki ucu; (kalın iki kablonun soketleri rezistans elemandan çıkardığında, rezistans elemanın terminallerinde bir direnç değeri, süreklilik ölçmelisin),
2-
-yukarıdaki şıkdan devam -
rezistans sağlam, değer ölçülüyor, süreklilik var ama bu kablolar enerjize olmuyorsa (220 V besleme gelmiyorsa) kontrol kartında buna enerji veren rölede sorun vardır.
3-
diğer tek ok ile gösterilen eleman, rezistans haznede su var / yok anahtarı. (bunda da devreyi tamamladığını görmelisin)

bu üçünden birinde vardır sorun, tahminen.
Detaylar için sağol ölçü aleti yok hafta sonu bakıcam burdan yazarım :)

KARDEŞİM SENİN MAKİNADA BENCE REZİSTANS ARIZALI DEĞİL SİLKÜLASYON POMPASI KONDANSATÖRÜ ARIZALI BANA 0536 462 18 59 DAN ULAŞ TARİF EDEYİM.
.
Arkadaşım seni yarın arasam müsait olurmusun ki acaba?

Selam arkadaşlar
Bulaşık makinesinde ki rezistans hatasını (kod he) çözdük. Bakımcıı arkadaş sağolsun telefon ile yardımcı oldu. Önce motor kontrol edildi manuel çevirince makine çalıştı. Resimde ok işareti ile gösterilen parça arızalı (motor kapasitörü). Bakımcıı arkadaş yeni sıfır olarak kapasitörü gönderdi takınca sorun çıkmadan makine eskisi gibi çalıştı. Bakımcıı arkadaş olmasaydı herhalde servis ile 650 tl den aşağı olmazdı. 69 tl ye sorunu çözdük. Allah @bakımcıı arkadaşdan razı olsun. İşlerin rast gelsin kardeşim :)

Ayrıca bulaşık makinesinin motor bölümünü rahatça görmek isterseniz makineyi arkaya yatırıp alt tarafta kolay çıkan kapak var.

Ekli dosyalar

• IMG-20190416-WA0000.jpg
    IMG-20190416-WA0000.jpg
    158.2 KB · Görüntüleme: 116
  • IMG-20190416-WA0001.jpg
    IMG-20190416-WA0001.jpg
    119.9 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG-20190416-WA0002.jpg
    IMG-20190416-WA0002.jpg
    220.9 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:

Forum istatistikleri