salon tipi klima kaçlık kablo olur

brl17

Üye
arkadaşlar bir camii de kullanılacak 2 adet vestel marka salon tipi klima var 4.5 KW gücünde her biri enerji alacağım noktaya 160 metre uzaklıkta kolon kablosu olarak kaçlık kablo kullanmam gerekir yer altı çekeceğim maliyet sebebiyle en alt kesit tercih edilebilir birde gerilim düşümü sebebiyle bu klimalar devreden çıkarmı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gerilim düşümü hesabı

Sistem üç faz ile çalışıyor ise ;

Trifaz ise 4mm2 kablo için 2,23<%3 olduğundan kesit uygun olur.
Ayrıca gerilim 360v altına inerse eğer klimanın kompresörü bundan olumsuz etkilenecektir ama 4mm2 kablo bu çalışma için en uygun düşük maliyetli kablo dur .saygılar

Aslında Arkadaşlar ben buraya 4*6 yer altı kablosu çektim çalışmaya başladı fakat bir daha gidemedim şimdi bana klimaların devreden çıktığına dair haber geliyor kablo kesidi düşükmüş diyorlar bu arada sistem 3 fazlı çalışıyor bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim kablo kesidini 3*25 lik yap diyorlar bu bana hiç mantıklı gelmedi çünkü kış aylarında bu klimalar ısıtma yapmayacak doğalgaz kullanılacak

25lik çokk fazla altı üstü 9kW

6lık çok uygun bir kesit yaklaşık 24A çekiyor. 3 faz olduğu için. klima ısıtma yapsa da birşey değişmez ki ?

arkadaşlar bir camii de kullanılacak 2 adet vestel marka salon tipi klima var 4.5 KW gücünde her biri enerji alacağım noktaya 160 metre uzaklıkta kolon kablosu olarak kaçlık kablo kullanmam gerekir yer altı çekeceğim maliyet sebebiyle en alt kesit tercih edilebilir birde gerilim düşümü sebebiyle bu klimalar devreden çıkarmı

Daha yakın bir yer yok mu elektrik alacağınız? 4.5 kW çok büyük bir yük değil.

malesef yakında Şebeke bulunmuyor klimanın üzerinde komprasör 14 kw diye bir bilgi var bu nedemektir. çalışırken ölçtüğüm akım 7 A

malesef yakında şebeke bulunmuyor klimanın üzerinde komprasör 14 kw diye bir bilgi var bu nedemektir. çalışırken ölçtüğüm akım 7 A

14 kw btu'nun kw cinsinden yazılmış hali.

yani cihaz 14 kW ısı veriyor küsüratsız 47000 btu.

1 kW = 3412 Btu.

160 m kablo çekmek??? Cami yakınlarında monofoze var sanırım.... Maliyetli ve zor bir iş..

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri