Saksıda topraklama denemesi

topraklamada direnci insandan küçük omajlı direnç veya entegreler kullanılamazmı kaçak anında başka devreye yönelip sesli ikaz yapacak. beni çarpacağına başka cihazı çalıştıracak ben anahtar görevi göreceğim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5 vakit namaz için alınan abdestin ne kadar önemli olduğu buradan da anlaşılıyor.

insanın topraklaması da önemli tabi de şehirde yaşamanın getirdiği ruhsal psikoloji bozukluğu ve çöküntü, topraklanmamadan ziyade çok fazla elektromanyetik dalgaların olması, bunların yanında ses vb. şeyler de eklenebilir.
topraklanma için illa ayakları çıplak edip toprakta dolaşmaya gerek yok, diyelim ki bir betonerme binada iki el aynı anda kalorifer borularına da temas ederse insan topraklanabilir ya da doğal gaz borusu(borunun metal yüzeyi)

Kontrol kaleminin ışığı ıslak peçeteye sarınca yanmadı ama çeşme suyuyla dolu bardağın içine daldırınca yandı.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    81.3 KB · Görüntüleme: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 19
  • 3.jpg
    3.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 4.jpg
    4.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 19
Kontrol kaleminin ışığı ıslak peçeteye sarınca yanmadı ama çeşme suyuyla dolu bardağın içine daldırınca yandı.
topraklamada direnci insandan küçük omajlı direnç veya entegreler kullanılamazmı kaçak anında başka devreye yönelip sesli ikaz yapacak. beni çarpacağına başka cihazı çalıştıracak ben anahtar görevi göreceğim.
Hayırdır amerikayı yeniden mi keşfediyorsunuz?! Anahtar görevi görünce üzerinizden akım geçmemiş mi olacak? Kaçak Akım Rölesi (KAR) konularına lütfen göz atın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri