Saha gecici pano yapimi

barisinag

Üye
Arkadaslar yeni oldugum icin sormak istiyorum insaat sahasinda kaynak makinesi ve matkap daire testere vb. aletleri calistiracak pano yapicagim buna gelicek kablo ve sigortalari nasil yapayim tas motoru 2000w kaynak makinesi 300A

Ayri bir soru daha kaynak makinesi 300 A ama teknik ozelliklerinde sigorta 20A yaziyor simdi ben kablo hesabi yaparken 300A olarak mi yapmaliyim 20A olarakmi benim mantigima gore 20A olarak almam gerekiyor 300A kendi yukselttigi guc degilmi yoksa her santiyede saha panolarina kalin kablo cekmemiz gerekirdi degilmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eger insaatsa sahaya bir kaçtane santıye panosu koy 4x6 kabloyla besle binanında bazı katlarına kompinasyon prizleri tak yanlış bu ii yaparken uzun vadeli olacakmıs gibi yap yani saglam olsun basıte alma derim cunku kablolar hep kazayla kesle bilir.......

4*6 tff mi olsun? onerecegin kablo tipi nedir?
ana sigortasi kac olmali?

3x63 a olsa yeterli olur

4x6 nyy kablo olarak uygundur sigortaya gelince 3x32 yeterli gelir

çok teşekkürler arkadaşlar...

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular