Saha Aydınlatma

piratees

Üye
arkadaş kagıt uzerınde cızdım. aydınlatma projem ugunmudur ? 3 fazlı sayaçtan gelıyor hat ama her dırekte bulunan 3 projektore ayrı ayrı fazlarla verdım . o yuzden sıstemı tek faz gıbı dusundum gerılım dusumunu ona gore yaptım.

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
demek istediğim şu 3 fazlı sayaç bağlıyacağım ,5 tane aydınlatma direği var. 3 tanesinde 6 projektor 400w metal halide, 2 tanesinde 3 projektor var 400wlık. toplamda 24tane projektor 5 direk oluyor. ben sistemi 3 fazdan tek faz gıbı dusundum. 6 projektorlu olan dıreklere 3 faz gelıyor hat. direkte projektorlere esıt olarak fazları dagıtmak ıstıyorum. tek fazlı sıstem gıbı dusunup gerılım dusumu hesabı yapabılırmıyız? 3 fazlı sayaçtan aldıgım enerjıyı tek fazlı olarak esıt olarak dagıtmayı dusundum? nasıl olabılır baska?

her bir armatürdeki gerilim düşümleri birbirine yakın olmalı.
gerilim düşümleri farklı ise lambaların parlaklıkları farklı olacaktır.
direklerin simetrik olmasına da dikkat edebilirsiniz.
gönderdiğiniz projede etaplar küçük halı saha olmalı. eşit mesafelerde 1 yada 2 armatürlü sistem düşünebilirsiniz.
gerilim düşümleri için örnek hesaplar vardır forumda onlardan yararlanabilirsiniz.
kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri