Saf suyun iletkenliğini ölçme

Evet bakır boruları hortumları aşındırıyor.Bu da bazı yerleri zamanla tıkayarak basıncın düşmesine sebep oluyor.
Galvaniz boruları da aşındırır. Hatta resmen küf akar . O yüzden osmoz suyu çıkışında su biriktiren tanklar krom malzemeden . Başta anlamamıştık nedenini. Sonradan çözdük.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu tür sistemlerde cooland kullanıldığını gördüm. Sizin sistemde de kapalı devre oluşturulup içeride cooland dolastirsaniz daha iyi olmaz mı?

Her kimyasalı her yere koymak her zaman mantıklı olmayabilir. Sistemde bulunan bütün conta ve o ring lerin + metal aksamın bu durum için uygunluğunu incelemek gerekir . Ayrica bu her halükarda bu komple bir revizyon olur . Pompa salmastrasi bile kimyasal ürün dolastirmaya uygun olmayabilir belki . Her tür kauçuk malzemenin her durum için farklı tepkileri oluyor. Zibilyon tane kauçuk türevi var . Sistemin tamamını böyle bir değişim için incelemek lazım.

Son düzenleme:
Her kimyasalı her yere koymak her zaman mantıklı olmayabilir. Sistemde bulunan bütün conta ve o ring lerin + metal aksamın bu durum için uygunluğunu incelemek gerekir . Ayrica bu her halükarda bu komple bir revizyon olur . Pompa salmastrasi bile kimyasal ürün dolastirmaya uygun olmayabilir belki . Her tür kauçuk malzemenin her durum için farklı tepkileri oluyor. Zibilyon tane kauçuk türevi var . Sistemin tamamını böyle bir değişim için incelemek lazım.

Saf su da çok agresiftir önünde metal de olsa metale ac su boruları ciddi asindirir. Delinmelere yol açar.

Sensör olarak Jumo'nun ürünleri mevcut saha da kullanan var mı?
Merhaba.
Bu alanda bilgim olmadığından merak ettim.
İletkenlik sensörlerini inceledim ancak cevabı bulamadım. İletkenliğin sıcaklıktan etkilenmesi nedeniyle pt-100 sensörlü olanlarında var olduğunu gödüm sadece.
Bahsettiğiniz sensörlerin çıkış tipi nedir, bilginiz var mı? Analog 0-10V 0-20 mA gibi???

Son düzenleme:
Saf su da çok agresiftir önünde metal de olsa metale ac su boruları ciddi asindirir. Delinmelere yol açar.
Anti korozyonla kedi gibi oluyor . O yüzden sordum arkadaşa anti korozyon kimyasal kullaniyormusunuz diye . Havuza verilen her belli miktar su için dozaj pompası ile anti korozyonda basıyoruz. Zor valla bu işler. Elektrik sudan daha kolay hatta .

Merhaba.
Bu alanda bilgim olmadığından merak ettim.
İletkenlik sensörlerini inceledim ancak cevabı bulamadım. İletkenliğin sıcaklıktan etkilenmesi nedeniyle pt-100 sensörlü olanlarında var olduğunu gödüm sadece.
Bahsettiğiniz sensörlerin çıkış tipi nedir, bilginiz var mı? Analog 0-10V 0-20 mA gibi???
İletken ölçüm yapılacak noktaların aynı zamanda sıcaklığınında ölçülmesi gerektiği bunuda en iyi pt100 veya pt1000 ile daha sağlıklı veri alınacağı yazılı bir çok yerde..
Jumo'nun sitesinde gördüm detaylı incelemedim ama İstanbulda ki satış yerine mail attım cevap bekliyorum.
Bazı marka indüksiyon metal ergitme ocaklarında iletken ölçümü sistemlerinde var.Saf su iletken değeri belli bir yükselişe geçtiğinde makina stop ediyor ve alarm veriyor

İletken ölçüm yapılacak noktaların aynı zamanda sıcaklığınında ölçülmesi gerektiği bunuda en iyi pt100 veya pt1000 ile daha sağlıklı veri alınacağı yazılı bir çok yerde..
Jumo'nun sitesinde gördüm detaylı incelemedim ama İstanbulda ki satış yerine mail attım cevap bekliyorum.
Evet, zaten bazı sensörlerde pt-100 olup bazılarında olmaması bunun isteğe bağlı olduğunu gösteriyor.
Ancak pt-100 ısıyı ölçüyor. Ben asıl sensörde iletkenlik değerini veren çıkışın tipini merak ettim.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri