Sadece Resim ve Videosu olan bir makineyi Üretmek

bak olmaz değil, kesinlikle olur. ama boyacı küpü değil batır çıkar boyansın. iyi bir arge çalışması ve yeterli kaynak ve ara işleri yapacak kadro önemli. bu işi sen yapacaksan sadece bu iş senin olmalı. hani mesaide şirkette, sonra araştırma olmaz. yada beyin sen olacaksın. adam bulacaksın belli konuları araştırsın, gerekli önce kağıt çizimlerini yapsın falan filan hepsini yukarıda yazdım. şimdi "ben yaparım" desem, bana bakabilecek misin? bakamazsın + patronunda olur vermez. yani bu işler çocuk oyuncağı değil. istediğin zaman ara bilgim dahilinde her türlü yardımı yaparım. fikir üretirim.

artık kafam eskisi gibi değil üsteki postta eksik yazmışım "ilk çocuğum senden 11 yaş büyük"
Şuanlik zaman konusunda haftanın 3-4 günü bu iş ile ilgilenmemi diğer günler fabrika ve Ocak ile ilgilenmemi istiyor. Yine bunlarda pazartesi netleşecektir. Teknik çizimlerini alabiliyor olsaydık çok daha önümü görüyor olurdum diye düşünüyorum

Şuanlik zaman konusunda haftanın 3-4 günü bu iş ile ilgilenmemi diğer günler fabrika ve Ocak ile ilgilenmemi istiyor. Yine bunlarda pazartesi netleşecektir. Teknik çizimlerini alabiliyor olsaydık çok daha önümü görüyor olurdum diye düşünüyorum
şirket hayatta vermez, bir teknik ressam bul ölçeklendirerek sana kabaca çizer. eskiden meslek liselerinde yetişiyordu, şimdi hala var mı bilmiyorum.

Talep baştan yanlış...Makineye göre iş olmaz, işe göre makine olur ve işin gerektirdiği istere göre makina tasarlanır.

okurken bir yeri atlamadıysam istediğinizi tanımlamamışsınız bile. Siz önce ne istediğinizi tanımlayın yani makineden hangi işi yapmasını istiyorsunuz? Sadece mermer mi kesecek, yoksa mermeri mi kıracak? Bu işi taç ocağında mı yapacak yoksa fabrika ortamında mı? Dilimlememi yapacak yoksa blok kesse yeter mi..

Bu sorular uzar gider. Dolayısı ile çözüm önermek için önce soruyu ve talebi bilmek lazım.

şirket hayatta vermez, bir teknik ressam bul ölçeklendirerek sana kabaca çizer. eskiden meslek liselerinde yetişiyordu, şimdi hala var mı bilmiyorum.
Ben de üniversitede gördüm ama uzun zamandır kullanmıyorum. Buradan önce Xiamoide çalışıyordum orada da kullanmadım hiç, burada da lazım olmadı. Kapaklı kısımların altını vs de düşünerek çizim yapmak lazım.

Talep baştan yanlış...Makineye göre iş olmaz, işe göre makine olur ve işin gerektirdiği istere göre makina tasarlanır.

okurken bir yeri atlamadıysam istediğinizi tanımlamamışsınız bile. Siz önce ne istediğinizi tanımlayın yani makineden hangi işi yapmasını istiyorsunuz? Sadece mermer mi kesecek, yoksa mermeri mi kıracak? Bu işi taç ocağında mı yapacak yoksa fabrika ortamında mı? Dilimlememi yapacak yoksa blok kesse yeter mi..

Bu sorular uzar gider. Dolayısı ile çözüm önermek için önce soruyu ve talebi bilmek lazım.
ustam anladığım kadarıyla bu işletme kaya-mermer kesiyor, dekoratif işleme üzerine. kesen elemanlar eski usul testere ile kesiyorlar ve çok zahmetlidir. saatler sürer. genç arkadaşımız görmüş, yapabilir miyiz diye soruyor.

Ocakta kullanacağız. Blokların boy ölçeklendirmesini yapacak. Fabrikada ki makinelerin Max kesim ölçülerine göre ebatlandiracak. Sağdan soldan kesim yapacak sadece. Dilimleme işlemlerini fabrikada yapıyoruz. Dilimleyip ebatlandirip vb işlemlerden sonra paketliyoruz
ustam anladığım kadarıyla bu işletme kaya-mermer kesiyor, dekoratif işleme üzerine. kesen elemanlar eski usul testere ile kesiyorlar ve çok zahmetlidir. saatler sürer. genç arkadaşımız görmüş, yapabilir miyiz diye soruyor.
Evet söylediğiniz şekilde. Şuan hali hazırda kullanılan makine sayalama makinesi olarak geciyor. Ve çok fazla sorun çıkarıyor. 3 makineyi yeniden yapıp tekrar gönderdim. Ama sürekli bir arıza çıkarıyor. Bir de personel bulmak şuan da bu piyasada çok zor. Bu yüzden hem onların iş yükünü azaltmak, hem sürekli sayalama makinesi tamir etmekten hem de sürekli personel aramaktan kurtulmak istiyorum.

Ocakta kullanacağız. Blokların boy ölçeklendirmesini yapacak. Fabrikada ki makinelerin Max kesim ölçülerine göre ebatlandiracak. Sağdan soldan kesim yapacak sadece. Dilimleme işlemlerini fabrikada yapıyoruz. Dilimleyip ebatlandirip vb işlemlerden sonra paketliyoruz
bak teknik ressam 2 türlü kopya çeker.
1- görüntüye bakarak ölçeklendirir
2-ihtiyacı olana göre ölçeklendirir
örnek: resmini gördüğüm makine en fazla 2 metrede kesim yapıyor, benim işletme 2,5 metrede kesim yapıyor. anladın sen onu...

bak teknik ressam 2 türlü kopya çeker.
1- görüntüye bakarak ölçeklendirir
2-ihtiyacı olana göre ölçeklendirir
örnek: resmini gördüğüm makine en fazla 2 metrede kesim yapıyor, benim işletme 2,5 metrede kesim yapıyor. anladın sen onu...
Anladım, tasarımda bu şekilde ölçek alabilirim. Güçte de benzer şekilde ele almak yeterli olabilir mi ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri