Sadece Potansiyometre ile Ses Kontrol Olur Mu?

Merhaba arkadaşlar hoparlörüme ses kontrolü yapmak istiyorum.

Direkt potansiyometre bağlasam , olur mu?

stero pot ile olur yani 6 bacaklı bir alırsın ilk 1 ve 2 ye ses girersin 3 ve4 den ses cıkısı yani anfinin girişine girersin 5 ve 6 ise saşe yaparsın olur yani

Stereo veya mono ile alakası yok kaç kanal kullanıyorsan o kadar potansiyometre veya okadar birleşik potansiyometreyi anfinin ses girişine bağlayarak ayarlayabilirsiniz.sol bacak şaseye sağ bacak ses girişine orta bacakta anfiye gidicek.

Hiç Tavsiye Edilmez....icat çıkartmayın akşam akşam :)

Hiç Tavsiye Edilmez....icat çıkartmayın akşam akşam :)

Hoparlörlere ses kontrolü yapıcaksa illa hoparlöre takılcak diye bir kaide yokki anfinin girişinetakılır olur biter.Zaten arkadaşta çok ayrıntılı birşey söylememiş.

Telli tabir edilen Watt olarak yüksek,boyut olarak büyük potansiyometre kullanılarak hoparlörün gerilimi,dolaysıyla ses şiddeti kontrol edilebilir.Kısılan ses ısı olarak potansiyometre üzerinde kalacağı için soğutma düşünülmelidir.Kolay gelsin.

Bektaşi' ye sormuşlar,abdest siz namaz kılınır mı? diye...cevap;ben kıldım oldu demiş..

Biraz açayım o zaman.

Elimde kanal başına RMS 85w çıkışı olan amlifikatör var.

ve

Kolon başına
1 adet woofer
2 adet tweeter
1 adet midrange hoparlör var. Toplamda 100w lık hoparlördür.

Ben sadece tweeeter'ın bir tanesine ses kontrolü yapmak istiyorum. Niye derseniz elimdeki 1 adet tweeter başka marka ve eğer ona ses kontrolü yapabilrsem farklı müzik türlerinde ve sinama seslerinde ayar yapabilirim. Böylece zevkim nasıl isterse o şekilde ayar yapabileceğim.

Tavsiyeniz nedir buna göre?

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri