Saat lcd ekran tamiri

Merhaba benim de bir sorum olacak. Elimde Class marka LCD teemometre var. Ben yanlışlıkla ekranı çıkarmış oldum. Ve geri taksam bile ekrana görüntü gelmiyor. İçinden sadece PCB, bir plastik parçası, bir de ekran geldi. Ekranın arkasında beyaz bir tabaka var. Başka bir şey yok. PCB üzerindeki bakır yerlerde normalde lehim yoktu, lehimledim.(Sırf vakit geçsin diye😁)

Ve şu an tekrardan toplasam bile ekrana görüntü gelmiyor. Çözüm bulamadım.

Plastik parça dediğiniz lcd'nin kontak uçlarını pcb'ye temas ettiren parçadır. Uygun şekilde temas ettirirseniz görüntü gelecektir.

Iste o plastik duz plastik degil. Icinde iletken bulunan plastik. Saat ekranı ile kart arasindaki elektriksel iletkenligi sağlıyor. Zebra gibi cizgileri olmali.

Kart sağlam ise kurtulmasi muhtemel. Yaptiginiz lehimleri guzelce temizleyin. Geri toplayin.

Bir kac tanede resim ekleyin.
Neden ki? Hiç mi umut yok? :(

Hocam bu düz plastik. Normal bildiğimiz plastik.

Iste o plastik duz plastik degil. Icinde iletken bulunan plastik. Saat ekranı ile kart arasindaki elektriksel iletkenligi sağlıyor. Zebra gibi cizgileri olmali.

Kart sağlam ise kurtulmasi muhtemel. Yaptiginiz lehimleri guzelce temizleyin. Geri toplayin.

Bir kac tanede resim ekleyin.
Tamamdır. Plastik de burda. Gönderiyorum fotoğrafları. Lehimleri düzgün yaptım. Yine de temizleyeyim mi?

Tamamdır. Plastik de burda. Gönderiyorum fotoğrafları. Lehimleri düzgün yaptım. Yine de temizleyeyim mi?

Lehimlerin nasil oldugunu gormek neler yaptiginizi gormek icin resim istemistim.

Normalde lehim yapilmaz. Orda oluşacak kalinlik baski oluşturacaktır. O yuzden lehimleri temizlemenizi oneririm.

Lehimlerin nasil oldugunu gormek neler yaptiginizi gormek icin resim istemistim.

Normalde lehim yapilmaz. Orda oluşacak kalinlik baski oluşturacaktır. O yuzden lehimleri temizlemenizi oneririm.
Tamamdır. Telefondan atacağım resimleri.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri