Saat lcd ekran tamiri

f1hakkinen

Üye
Merhaba arkadaslar. Resimdeki saatin lcd ekran arizasi cozulebilir mi? Yedek parca bulunamadigi icin boyle bir yola basvurmak zorunda kaldim. Tesekkurler.
IMG_0050.jpg

Evvela bahsedilen zebra iletkenlere bakın deforme var mı, sonra hem kart hem lcd yüzeylerini temizleyip tekrar saati toparlayıp temizlik işe yaramış mı kontrol edin. Sonuca göre dönüş yapın.

Tesekkur ederim arkadaslar. Iyi bir elektronikci bulup baktirayim, sonucu yazarim buradan. Cok sagolun.

Saati kendim actim, lcd temas pinlerini ipa ile sildim ama degisen bir sey olmadi. Ekraninda soyle bir parca cikti. Zebra sprite yok galiba.
IMG_0071.jpg

Bu bildigim kadariyla arka aydinlatma.

Zebra ekranin altindadir saati resimlermisiniz bakalim. Cunku lcd ye voltaji aktaracak baska teknoloji yok biri zebra digeri fleks film.

2 beyaz çubuğun temas hatasından olabilir.

Arasinda siyah yada farkli renkte karbon iletkenler var.

Ne ise yarar saatin elektronik kartindaki sinyalleri lcd ekrana iletir. Bu iletkende deformasyon varsa yada bozulduysa kirlendiyse saatinizdeki gibi silik goruntu yada rakamlarin okunmamasi gibi sorunlar olusabilir.

Arasinda siyah yada farkli renkte karbon iletkenler var.

Ne ise yarar saatin elektronik kartindaki sinyalleri lcd ekrana iletir. Bu iletkende deformasyon varsa yada bozulduysa kirlendiyse saatinizdeki gibi silik goruntu yada rakamlarin okunmamasi gibi sorunlar olusabilir.

Kartta lcd1 ve lcd2 yazan pinleri ipa olmadigi icin kolonya ile temizleyip taktim durum ayni.
Bu karbon iletkenlerden bulup takamaz miyim acaba?
Tabio saatin kartindan kaynakli sorun yoksa[emoji53]

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri