Saç tıraş makinesi bileme

Ben bileme olayını denedim. 400 grid zımpara bıçagı hepten köreltti. Ama 2500 grid ile denediğimde makine çok güzel kesti. Fakat çok fazla zımaparalamadıgımdan olsa gerek nedense 2. kesişimde kesmedi. Zïmparalama yorucu. Galiba biraz uzun süre ayırmak gerekiyor

Ben bileme olayını denedim. 400 grid zımpara bıçagı hepten köreltti. Ama 2500 grid ile denediğimde makine çok güzel kesti. Fakat çok fazla zımaparalamadıgımdan olsa gerek nedense 2. kesişimde kesmedi. Zïmparalama yorucu. Galiba biraz uzun süre ayırmak gerekiyor
bu tür makinelerin sadece bakımı yapılır, o da yağlamaktır. bileme dediğin şey, zımparalamak ise. otur düşün, iki bıçağın arasındaki micron ölçüsündeki oranı arttırmaktır. örnek 100 micron scalasında kesen bir makineyi zımpara ile daha keskin hale getirdim dersen scalayı 150 micron civarına çıkaracaksın demektir.

kibarca yapıcan yamuk basarsan bozarsın ama kalanı dremele çevirme şansın olur pahalı kendin tap işi olabilir kardeşim kırdı ama ucuzdu o.

Son düzenleme:
bence motor hız deviri düştügü için sürtünme fazla oldu kesme işi çok basit 1 sabit kafa üzerinde hareket eden kesici tarak arasına giren saçı yada sakalı kesip atar .piyasada 100 liraya satılan şarjlı traş makineleri ni kendime göre degiştirip kullanıyorum . motor ve kesici kafa saglam ise bu yaptıgım icat gibi sizde yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri