Saç kurutma makinesinden çıkan motor

Saç kurutma makinesinden bi motor çıkardım ancak üzerinde ki etikette 230 v yazıyor. Şimdi ben bunu çalıştırmak için herhangi bir adaptör v.s olmadan direk prizden gelen kabloyu motora bağlasam olur mu?

230v motor üzerinde yazıyorsa direkt çalıştırabilirsiniz.

Ancak bu değer saç kurutma makinesinin üzerinde yazıyorsa çalıştıramazsınız.

Genelde saç kurutma makinesi motoru ısıtıcı rezistans ile seri bağlıdır ve motor DC motordur.
Motoru direkt prize bağlayamazsınız

Normal çalışmada motora gelen gerilimi (Diyotlardan dolayı DC'dir) ölçerek aynı gerilimi ve yeterli gücü uygulama imkanı bulursanız direkt çalıştırabilirsiniz.

230v motor üzerinde yazıyorsa direkt çalıştırabilirsiniz.

Ancak bu değer saç kurutma makinesinin üzerinde yazıyorsa çalıştıramazsınız.

Genelde saç kurutma makinesi motoru ısıtıcı rezistans ile seri bağlıdır ve motor DC motordur.
Motoru direkt prize bağlayamazsınız

Normal çalışmada motora gelen gerilimi (Diyotlardan dolayı DC'dir) ölçerek aynı gerilimi ve yeterli gücü uygulama imkanı bulursanız direkt çalıştırabilirsiniz.
Evet motorun üzerinde 230 v yazıyor. Motorun üzerindeki kablo rezistansa bağlıydı. O zaman bu motor kaç volttur? Kaç volt ile çalıştırabilirim. 20 volt bi adaptör ile çalıştırabilir miyim?

Motor rezistansa bir şekilde bağlı olabilir. Ortak Nötr gibi.

Resim ekleme imkanı olursa, görüntüden anlayabildiğimiz kadarıyla yorum yapmaya çalışalım...

Motor rezistansa bir şekilde bağlı olabilir. Ortak Nötr gibi.

Resim ekleme imkanı olursa, görüntüden anlayabildiğimiz kadarıyla yorum yapmaya çalışalım...
O kablolar rezistansa bağlıydı.
jyJL2J.jpg

220V

İlk defa 220V motorlu ve bu tip motorlu saç kurutma görüyorum. Kuaförlerinki böyle oluyor demekki.

Direk enerji verebilirsiniz.

220V

İlk defa 220V motorlu ve bu tip motorlu saç kurutma görüyorum. Kuaförlerinki böyle oluyor demekki.

Direk enerji verebilirsiniz.
Kuaför değilim :D Evdeki makineydi ama yenisini aldım düşürüp kırmıştım. Şimdi de motor lazım oldu bunu kullanayım dedim.Birde güç olarak 3-4 kiloluk bi cismi hareket ettirebilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Saç kurutma makinesi motorları fan motorudur. Sadece hava üflemek için üretilmişlerdir.
Kuvvet uygulayacak kadar güçlü değillerdir.

Değil 1 kg, 100 gramı bile hareket ettirebileceğini sanmam.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri