SAÇ KURUTMA MAKINASI ELEKTRIK KAÇIRMASI

ykarabasan

Üye
M erabalar , geçenlerde elektrıklı saç kurutma makınam elımden düştü, akabınde problemsız çalıştı, fakat fişten çektıkten sonra fişin metal aksamına dokundugumda çarptı. içiresini açıp fıltre kondansatorunu degıştırdım , problem çozulmedı.
bılgısı olan ustaların yardımını beklıyorum..

kullandığın piriz topraklı olmayabilir.saç kurutma makinasının fişi topraklımı.

hocam priz topraklı, makınanın toprakk ucu yok... sorunu bır turlu çözemedım. makınayı fışten çektıkten sonra fiş uçlarına dokunuldugunda elektrık çarpıyor, uçları kısa devre yaptıgımızda çarpma etkısıni kaybedıyor, deşar oluyor...

Fön makinalarında kullanılan vidaları açmak için gerekli tornavidayı ankara da nerde bulabilirm

Kondansatörün içinde fişten çekildiğinde bir miktar düşük voltaj elektrik kalır. Zamanla kaybolur.

2 kez 100uF 400v kondansator degıştırdım , sorunu bır turlu çozemedım, son çare olarak kondansator degerlerını duşurmeyı planlıyorum..

saç kurutma makinesini çalışırken mi çekiyorsun fişini ? .problem ilginç bir problem. sorun olmayacak bir problem olduğu kesin . yinede sebep aranıyor neden olduğuna dair .

saçkurutma makinası reziztans kısmı düştükten sonra oynamış olabilir en iyisi diğer bir makinayla kıyaslama yapman

kondansatöre paralel 470k direnç bağlayın, kondansatör fiş tarafında bağlı ise anahtarı kapattığınızda kondansatörde enerji kalır çarpılma ondan olur...

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri