S7_1200 pt100 bağlantısı

PT100 direk s7-1200 üzerindeki analog girişe bağlayamazsınız,bu analog giriş 0-10 v analog sinyaller içindir,pt100 sinyalini bu kanalı girmeniz için pt100/0-10 volt bir transmitir ile sinyali dönüştürüp girmeniz gerekmektedir.
Eğer tek pt100 sinyali girecekseniz 6ES7 231-5PA30-0XB0 sinyal borda bakabilirsiniz,daha ekonomik

Kolay Gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Geçen ben yaptım 25 tlye elimko dönüştürücü aldım taktım canavar gibide çalışıyor hiç boşa fazla para verme. Benim kullandığım 4,20 ma dı sen 0,10 volt alacaksın yukarda arkadaşlar yazmışlar zaten plc üzerine takılan rtd modülünü hiç tavsiye etmem 1215 plcmin içine etti takar takmaz plc çöktü bayi mödülü değişti ama plc bana kaldı.

Geçen ben yaptım 25 tlye elimko dönüştürücü aldım taktım canavar gibide çalışıyor hiç boşa fazla para verme. Benim kullandığım 4,20 ma dı sen 0,10 volt alacaksın yukarda arkadaşlar yazmışlar zaten plc üzerine takılan rtd modülünü hiç tavsiye etmem 1215 plcmin içine etti takar takmaz plc çöktü bayi mödülü değişti ama plc bana kaldı.
Tavsiyen için teşekkürler. 0-10 v dönüştürücünün linkini atabilir misin bana? Siteye baktım bulamadım.

Tavsiyen için teşekkürler. 0-10 v dönüştürücünün linkini atabilir misin bana? Siteye baktım bulamadım.
tel:+90 312 212 6450 Elimko numarası, yanılmıyorsan benim taktığım çeviricinin 0-10 volt çıkışlısı yok ama farklı bir çevirici var 0-10 volt çıkışı var. http://www.elimko.com.tr/files/E700.pdf bu tipte yinede arayıp ilk ağızdan sormak lazım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri