S7400'de cross reference'da ilgili biti bulamıyorum

s_erkan

Üye
Merhaba arkadaşlar,

3 gündür uğraştığım bir sorun var. Sorun şu WinCC programında belli bir graphic kısmında ON-0FF butonları var. DB80.DBX0.0 ve DB80.DBX0.1 şeklinde taglanmiş.

Simatic'de programında CROSS REFERENCE'DE arama yaptığım zaman DB80.DBX0.0ve 0.1 i bulamıyorum.

Kafayı yedirtecek bu durum bana, mutlak şekilde programda kullanılıyor olmasına rağmen CROSS REFERENCE de nasıl göremem, Fikri olan var mı???

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bütün DB'ları göremiyorsanız,cross referance sayfasında FİLTER ikonundan DB seçmelisiniz.

bence ek olarak db80 nerelerde kullanılıyor ona da bak.
çünkü db80.dbw0'ı kullanmıştır yada db80'i atıyorum komple db361'e kopyalıyodur ve db361den verileri alıp kullanıyodur.
bu durumda sen tek biti bulamayabilirsin. başka şeylerde olabilir. wincc içinde o bitteki veriyi başka biyere atıyodur mesela. wincc ve s7 programına bakmak lazım.

bu bir işyapırıyor ise Db80.DBB0 veya Db80.DBW0 veya Db80.DBD80 veya db?.Dbx0.0 vb olabilir

S7400'de cross reference'da ilgili biti bulamıyorum
Merhaba arkadaşlar,

3 gündür uğraştığım bir sorun var. Sorun şu WinCC programında belli bir graphic kısmında ON-0FF butonları var. DB80.DBX0.0 ve DB80.DBX0.1 şeklinde taglanmiş.

Simatic'de programında CROSS REFERENCE'DE arama yaptığım zaman DB80.DBX0.0ve 0.1 i bulamıyorum.

Kafayı yedirtecek bu durum bana, mutlak şekilde programda kullanılıyor olmasına rağmen CROSS REFERENCE de nasıl göremem, Fikri olan var mı???
Wıncc'de kullanmış olduğu DB'leri FB ile ilişkilendirmiş olabilir. bu yüzden göremeyebilirsin.

Merhaba arkadaşlar,

Birde programınızda DB?.DBX0.0 DB?.DBX0.1 Şeklinde( Cross Ref. ta) data blog numarası yerine soru işareti bulunan data bloglar olup olmadığını kontrol edermisiniz.

Gorememe nedenin senin datayı bit olarak arıyor olmana rağmen programda datanın byte, w, dw, any vs. şeklinde kullanılmış olmasıdır. Aramanı DB80.DBB0, DW0 vs. olarak yapabilirsin.

Programlayan arızaları flag lerde oluşturup db lara w veya dw olarak ta atmış olabilir.

Db80.DBW0 şeklinde arattır çünkü biliyorsun Db80.DBW0 hem Db80.DBX0.0'ı hem de Db80.DBX0.1'i de kapsar.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri