s7300 ile Sfc0 Kullanimi bir soru

mrb. arkadaşlar sfc0 blogunda anladığım kadarıyla PDT kısmına gerçek tarih ve zamanı giriyoruz RET_VAL kısmına ise memory belleğe atıyoruz . ben şöyle birşey yapıyorum PDT kısmına DT#2007-01-29-08:25:36 RET_VAL kısmına MW10 olarak belirtiyorum ama formatı nasıl yazacağimi bilmiyorum bilen arkadaşlar tarif ederlerse sevinirim.
CALL "SET_CLK"
PDT :=???????
RET_VAL:=??????
işte bu soru işaretli kısımları yazamıyorum.?bu bölümde yardımınıza ihtiyacım var.yani pdt kısmına yazdığım tarih ve zamanı mw10 alanı içine atıyoruz yanlışım yok değilmi..
ilgileriniz için teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sfc0 Blokgun Pdt Girisine Istenen Bir Tarih Veya Ob1 Blogunun Calisma Zamanini Yazabilirsiniz.ret Val Ise Durmu Gosterir.herhangibir Hata Durumunda Ret Val Deger Gosterir Ve Bu Hata Koduna Gorede Problem Tesbit Edilebilir

Ekli dosyalar

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    28.8 KB · Görüntüleme: 75
Moderatör tarafında düzenlendi:
ÇaliŞtiĞim fİrmda yenİ bİr vİnÇ kuruldu s7-400 İle otomasyonu yapilmiŞ proĞram Üzerİnde İncelemeler yapiyorum fakat sfc bloklari korumali nasil aÇacaĞim bİlmİyorum tŞk.

agesis ' Alıntı:
ÇaliŞtiĞim fİrmda yenİ bİr vİnÇ kuruldu s7-400 İle otomasyonu yapilmiŞ proĞram Üzerİnde İncelemeler yapiyorum fakat sfc bloklari korumali nasil aÇacaĞim bİlmİyorum tŞk.
simatic manager de programı aç.source ye tıkla orada dosya varsa aç ve know_how_protect e benzer yazı yı sil.source içinde kaynak dosyaları oluyor.bu dosyalar şifrelenip daha sonra silinirse fb fc sfc bloklarını açamazsınız.ancak kaynak dosyaları tekrar yüklenip şifre kaldılırsa bu mümkündür.programı yazanlarla irtibata geçin.ama size o kaynak dosyalarını vermezler.en iyisi oturup baştan siz programı yazmanız.

taner74 ' Alıntı:
agesis ' Alıntı:
simatic manager de programı aç.source ye tıkla orada dosya varsa aç ve know_how_protect e benzer yazı yı sil.source içinde kaynak dosyaları oluyor.bu dosyalar şifrelenip daha sonra silinirse fb fc sfc bloklarını açamazsınız.ancak kaynak dosyaları tekrar yüklenip şifre kaldılırsa bu mümkündür.programı yazanlarla irtibata geçin.ama size o kaynak dosyalarını vermezler.en iyisi oturup baştan siz programı yazmanız.

SFC bloklarında know how protect i kaldıramassınız (Siemensin System fonksiyonlarıdır)! Diğer FB ve FC lerde kaldırabilirsiniz.

İŞletmemİzde 1972 model İskele vİnÇlerİ mevcut bİlezİklİ rotoru sargili motorlar mevcut bu vİnÇlerİ İnvertÖrlÜ sİsteme Çevİrmem İÇİn araŞtirma yapmam İstenİyor yardimci olabİlİrmİsİnİz. Şİmdİden teŞekkÜrler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri