s7300 ile sew mdx61b sürücünün profibus üzerinden hız kontrolü

sancak27

Üye
Selam Arkadaşlar ,

S7300 üzerinden sew mdx61b sürücüyü kontrol ediyoruz ve hız bilgiside gönderiyoruz.Ancak ne hikmetse 25hz 'in üstüne sürücüyü profibus üzerinden çıkaramıyoruz.Siemens tarafından max hız bilgisi olan 16384 değerini sürücüye gönderdiğimizde, sew movitools'da farklı bir değer aldığını görüyoruz.siemens'in 16384'ü sew sürücüde 25 hz'e karşılık geliyor.
Bu sorun gsd file dan dolayıda olabilir.Sew mdx kullanım kıtapçığında sewa6003.gsd kullanın diyor kullanıyoruz ama değişen bir şey yok.
Bu konuda ne yapabilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sew sürücülerle hiç çalışan yok mu.Yada bir fikri olan yok mu.

Fmax'ı 100Hz yap....

p302=1500 rpm max speed
p100=fieldbus
p101=fieldbus
bana göre sorun s7300 'den hız bilgisinin gönderilmesinde sfc14 ve sfc15 'in haricinde yapılması gereken bir şey var.Hız bilgisi gönderilirken " abcd " wordunun b ve d byte'ları değişirken a ve c byte'ları hiç bir şekilde değişmiyor.Sorun bence burda s7-300 'den hız bilgisini sew mdx61b'ye gönderirken a ve c byte'larının değişmediğini farkettim.Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Eğer 25 Hz ve ara frekansları elde edebiliyorsan (yani örn;19.8 Hz) gerisini SEW'in parametreleri ile oynayarak elde edebilirsin.Detaylı yardım etmek isterdim ama zamanım çok sınırlı ,bana kalırsa Profibus'a pek takılıp kalma ,SEW'e yoğunlaş.

Sürücü parametrelerinde bir şey göremedim.Hiç kimse uğraşmadı mı sew sürücülerle , s7300 sew mdx61b 'nin profibus üzerinden kontrolünü yapan kimse yok mu.

Bu linklere bakarsan SEW menülerinde yapman gereken ayarlar &projelendirmede gerekenler var.Biraz yorucu olacak ama çalıştırmak istiyorsan senin bakman lazım,zira ne yaptığını ben uzaktan bilemem...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri