S7300 cpu ile ilgili yardım

mcinar

Üye
Merhabalar;

Ekteki resimlerde göründüğü gibi ufak bir sıkıntı var. heberleşmede sıkıntı yok kontrol ettim. Fakat SF BF1 ışığı yanıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum kolay gelsin... Cpu.jpghardware diagnostics.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İlk resimlerden pek birşey anlaşılmıyor, daha büyük halini atabilirsen daha iyi olur..

şu ilk resim var ya.O kısımda "diagnostic buffer" kısmına gel , öyle resmi yolla ama biraz daha pikseli güzel olsun.

Cpu.jpghardware diagnostics.jpg

Umarım işinizi görür... Kusura bakmayın geç oldu...

20130426_111800.jpg20130426_111819.jpg20130426_111808.jpg
Aynı resimleri biraz daha iyi hale getirmeye çallıştım... İşinize yaramazsa tekrar çekebilirim... tşk. ederim

hocam senin cpu ve 2 dp slave'in ya download edilmemiş ya da hardwaresel olarak yani profibus kablosu kopması gibi bir durum meydana gelmiştir...
module information> diagnostic buffer kısmına gelip bir resim çekip yollarsan hatanın nerden kaynaklı oldugunu görebiliriz
ve bir de hardware kısmına girip resmini yollarsan daha güzel olur

diagnostik ekranındaki bilgileri txt olarak kaydedebilirsin kaydettiğin txt dosyasını göndersen daha kolay olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri