S7200 HABERLEŞME PROBLEMİ YARDIM

Arkadaşlar s7200 cpu224 plc var makinaya bağlı 2 potlu 1 por uss protokolüyle sürücülere bağlı 2 portu ana makina pc haberleşiyor .notebookla run konumunda plc arası haberleşemiyorum stop konumunda haberleşiyorum run yaptığımda pc donuyor

1- ben makina run durumundayken plc programını nasıl izlerim
2-ana pc kablosunu çıkartıp notebook bağlanmaya çalıştığımda pc kilitleniyor stop konumuna alırsan haberleşiyor run konumunda pc yine donuyor nasıl tavsiyede bulunursunuz
3- uss bağlantısını söktüğümde yine plc run konumundayken o porttan da haberleşemiyorum
4-neden plc run da değilde stop konumunda upload yapabiliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Benzer durumu yaşadım.
USS protokol ile haberleşen port yani freeport program run durumundayken plc programı gereği inverterlerle haberleşme moduna geciyor o yüzden sadece PLC stop ise oradan haberleşebiliyorsunuz.

Biz diğer portta OP kullanıyorduk.O portun soketini değiştirip aynı anda üstten de notebook ile online olmaya çalıştıgımızda da hep kilitlenme oluyordu.
Biz çözemedik,online olmak istediğimizde OP yi cıkarıp notebooku bagladık.
Sanırım S7 200 ün gücü 3yerle haberleşmeye yetmiyor.

Peki bu durumu nasıl çözeceğiz başka alternetif yokmu

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri