S71200 versionunu bilmediğim plc den program çekme

ddm.kksl92

Üye
Merhaba,
Tia portalda versionunu bilmediğim bir plcden program çekmem gerekli çekemiyorum. çok acil yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
programı çekme sırasında upload ekranında belirtiyor . plc içindeki vxxx pc deki vxxx şeklinde

Program çekmek için dediğiniz gibi versiyon bilinmesi gerekiyor.Adım adım yazıyorum..cihazımızı Ethernet kablo ile bağladık.Programı açıyoruz hiç bi işlem yapmadım, daha sonra sol alt tarafta ‘’online&diagnostics’’ bölümüne tıkladım.Açılan sayfada ‘’Accessible devices’’ tıklıyorum.Cihazı bulacağımız pencere açılıyor.Burada önemli nokta Ethernet kartımızı seçmemiz gerekiyor.(Bilgisayarlara göre farklılık gösterir,genelde realtek family control gibi yazabilir)Sonra start search diyoruz.Ip ile ilgili sorun çıkabilir, evet diyerek devam edin.Program kendisi kalibre edecek.Daha sonra Show dedik.Plc miz açılıcak.Buradan gerekli işlemleri biliyorsunuzdur.Main satırına girme falan..Versiyonu ise şekilde öğreniyoruz: Plc_1–> online&diagnostics—>General bölümünde firmware V.... buradan versiyona bakıyoruz..İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri