S7 programlama kablosu hakkında

F.T.

Paylaşımcı üye
Arkadaşlar selamlar.
s7 200 cpu 224 e bağlanıp programı çekmem gerekiyor.
usb rs485 ppi kablo bu işi yapıyormu?
Bu kablonun driver yükleme ihtiyacı varmı yoksa program kendi bunu görüyormu. pc ye tanıtmamız gerekiyormu.
hangi s7 micro/win sürümü sorun olmadan bu işi yapmamı sağlar.
elimdeki modül 2000 yılında kullanılmış bir modül.
herkese teşekkür ediyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S7-200 için ppi kablo işini görür,driver'ini yüklemen gerekir,tüm microwinler bu kablo iile çalışır....

driver nerden bulurum.

teşekkürler.sonuç olarak her kablonun olduğu gibi bununda bir sürücü dosyası var kurulması lazım.ben sürücüsünü kendi resmi sitesinde buldum baya büyük bir dosya kurdum heralde kabloyu takınca otomatik algılar.tabi orjinal kablo .çin kablolarındada farklı entgreler mevcut onların driverlarıda farklı

herhangi bir rs485 dönüştürücü ile s7-200 e bağlanıp program yükleyebilir, program çekebilir, OPC servera bağlanabilirsiniz.

Arkadaşlar sıemens sitesinden dosyayı yükledim.master ppi kabloyu takınca aygıt yöneticisinden aygıtı bulunduğuna dair ses geliyor ama ses dışında com altında ve usb donanımı altında herhangi bir cihaz gelmiyor.belirmiyor.neyse s7 micro win 4.0 ı açıp comminication kısmından set pg/pc interface kısmından, pc ppi kablo seçilip ,properties tıklanınca ,ppi kısmından sadece advanced tikini tıklıyıp, local connection kımınıda usb olarak ayarlarsanız hiç bir sorun olmadan s7 200 serisine otomatik olarak cpu yu kendisi tanıyıp bağlanabilirsiniz.baya bağlanmada zorluk çektim ama sonunda finale ulaştım.herkese faydalı olması dileği ile.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri