S7-400 TC-L

stefan_26

Üye
S7-400 Arkadaşlar sinir kırizi geçiriyorum tc-l k tipi termocuple var 14 bitlik analog kartında 0-10 v cah1 kanalımdaki sistemi okuyorum ama ch2 deki tc-l sinyali tam okuyamıyorum ahrdware ayarı tam bağlantılar tam analog kart üzerindeki jumper de tam A kademesinde piw değeri -24 okuyorum uçları değiştirdim fayda yok yardım lütfen örneklere açığım saygılar şimdiden sizlere

not:S7 300 okutuyorum 400 de okutamıtorum Piw -24.... -30 değerlerinde

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
AI modulunun ürün kodunu verirmisiniz ? Bazı AI Modullerini termokopul için ayarladığımızda anolog inputların sadece yarısını kullanabiliriyoruz mesela 8AI ise biz sadece 4AI'u kullanabiliyoruz.

AI modulunun ürün kodunu verirmisiniz ? Bazı AI Modullerini termokopul için ayarladığımızda anolog inputların sadece yarısını kullanabiliriyoruz mesela 8AI ise biz sadece 4AI'u kullanabiliyoruz.

6ES7 431-1KF10-0AB0 sip kodlu modül

Evet 8AI Denemek için CH3 ile CH5'i denermisin.

yarın ilk iş olarak deniyecem

denedim -35 piw değeri olmadı çıldıracam termocuple de değiştirdim uçlerı tersledim bişey değiştiremedim hangisi gibi bağlayacam
termo.jpgterm2.jpgterm3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimlerde zaten nasıl bağlaman gerektiği göserilmiş, mutlaka çok basit bir şeyi gözden kaçırıyor olabilirsin. Hardware kısmından bağlantı yapacağın inputu k tipi termokopul olarak değiştirmiş ve plcye download etmiş olduğunu chek et.

Olay çözüldü ama buraya yazmam gecik termocuple den veri işleye bilmesi için bir referans sıcaklık sabit değeri gerekmekte bazı modellerde internol refarans varmış yada bazı modellerde elle girilmesi gerekiyormuş benim referans sabitim o olduğundan -16 gibi değer okuyormuşum hardware configrasyonda referans sabitini girince problem ortadan kalkmıştır herşey için teşekürler

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri