S7 400 de günlük haftalık aylık program

Khan17

Üye
Merhabalar
Öncelikle ne yapmak istediğimi anlatayım; yağ sarfiyatını Scada wincc ekranından günlük haftalık aylık olarak görmek istiyorum bunu s7400 step7 de nasıl programını yazabilirim scadayla nasıl haberleştirenilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
wincc scada ile tüketim oranlarını miktarlarını grafik olarak tutabilir anlık dakikalık saatlik günlük aylık yıllık nasıl isterseniz tutabilirsiniz.

wincc scada ile tüketim oranlarını miktarlarını grafik olarak tutabilir anlık dakikalık saatlik günlük aylık yıllık nasıl isterseniz tutabilirsiniz.

scadada bunu report designer kısmından mı yapacağım, plc kanadında ayrı bi kodlama işlemi yapmama gerek var mı?

Merhaba.Siz bu log tutma işlemini yapacak programı yazmada mı destek istiyorsunuz yoksa bunu scada üzerine aktarmada mı?

Merhaba.Siz bu log tutma işlemini yapacak programı yazmada mı destek istiyorsunuz yoksa bunu scada üzerine aktarmada mı?

hem program hem scada nasıl yapacağımı tam bilemiyorum bana bunu baştan sona yapmamda yardımcı olabilirmisiniz ?

Merhaba.Scada tarafında bilgim yok ama bunu plc tarafından yapıp scadada göstermek için tarih ve saat bilgisi almalısınız.Daha sonra bunları ay ve gün şeklinde bir diziye kayıt edebilirsiniz.Bundan sonrasını ekranda istediğiniz anda gösterebilir veya rapor şeklinde gösterim yapılabilir.
Yağ tüketim miktarını nasıl ölçüyorsunuz?(Bu arada ben Omron kullanarak yapmıştım.Ama mantık aynıdır)

plcde iki tarih ve iki saat bilgisini programda çağıracaksınız sonra birisini plcnin tarih ve saatine birisinide her gün sonunda kendini plc saatini baz alacak şekilde ayar yapacaksınız her gelen veride add_r komutu kullanarak üst üste eklersiniz sonrasında mesela gün sonunda o toplanan veriyi bir dw ye alıp , aldıktan sonrada o çağırdığınız iki tarih birbirinin farklısıysa toplanan veriyi 0'la diyip sonrasındada o iki tarihi birbirine eşitliyoruz burada kullanacağınız komutlar rwrec di sanırım plc saatine eşitleme , add_r, move ve <> komutları

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri