S7 300 YARDIM?

64 saatlik Sıemens s7 200 eğitimi aldım. Kurs oldukça verimli geçti. Temel seviye ve ileri seviye konularına değindik. Şimdi ise s7 300 ü öğrenmek istiyorum. Önce s7 300 sonra da Scada ya başlamak gibi bir hedefim var. s7 300 ü öğrenmek için tavsiyeleriniz neler olabilir. İnternetten s7 300 programını indirilebilir mi? Bu konuda bilgisi olan var mı? konu anlatımlı videolar olan eğitim setleri var sizce onlardan alsam faydası dokunur mu? Zaten ilerleyen zamanlarda s7 300 kursuna da gideceğim fakat kurstan önce kendim biraz yol katetmek istiyorum. Mesajımı değerlendirirken şu açıdan bakın ben plc ye iki günlük hevesle başlamadım. Zamanından beri hedefim programcı olmak ve bu yolda ilerlemek istiyorum. Mekatronik önlisans mezunuyum. PLc ye gönül vermiş meslektaşlarımdan bilgi verici ve yol gösterici mesajlar bekliyorum. Herkese saygılar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri