S7 300 timer ve compare hakkında yardım...

kulfattt

Üye
merhaba arkadaşlar. projemde yaklaşık 60 tane çıkış kullanacağım. her çıkışın kendine göre açılma ve kapanma süreleri olacak misal zaman rölesi 1000 ms yapıcam ve 1 çıkış 25 ms açılacak 60 ms kapanacak. 2.cıkış 40 ta açılacak 50 de kapaacak. yada 5. çıkış 120 ms açılacak 300 de kapanacak. bunu tek zaman rölesi kullanarak s7 200 de karşılaştırma komutlarıyla yapabiliyorum ama 300 yapamadım. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz örnek verebileceğiniz bir dosyayla olursa çok sevinirim. vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
biraz basit oldu ama umarım işine yarar.

Ekli dosyalar

• S7_Pro~1.rar
    453.8 KB · Görüntüleme: 95
S7200 lerin sayıcılarında direkt C0,C1,C2.... değerlerini karşılaştırma komutlarında kullanılabiliyor.Yani sayıcı sayma değeri C0,C1,C2.... değerlerine eşit.
Ama S7300 lerde C0,C1,C2.... gibi değerler sayıcı sayma değeri sıfırdan farklı olunca Q çıkışı 1 oluyor.Yani sayıcı sayma değeri olarak C0,C1... değerlerini kullanamıyoruz.Burda da sayıcı içeriğini CV ve CV_BCD den alabiliriz.
Mesala CV değerini bir MW alanına atayarak,karşılaştırmalarda MW alanı kullanılıyor
........................................
Ben counter anladım ama düzeltiyorum,yukarıyı da sllmedim.
S7300' timerlarda da karşılaştırmayı BI değerini MW alanına atayarak yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
aaa kopya kopya.jpg

arkadaşlar eklediğim resimi incelerseniz oradaki tabloyu s7200 de hazırladım ama bunun aynısını s7300 de yapamıyorum. =/ bana bu konuda bir örnek gönderebilir yada yardım ederseniz çok sevinirim...

arkadaşlar çözüm yardımlarınızla buldum... saolun....

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri