s7-300 Sitem Fault Hatası Nedenleri

uguryu

Üye
Normal çalıştırdığım s7-300 CPU 313c PLC'im çalıştırıldığı anda Run'da SF'ye geçiyor. Bütün blokları OB'ler, FC, FB'ler hepsini sildim. Boşken bile.

Arızayı siemens hariç kime tamir ettirebilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Silme derken managerle silmeyimi kastediyorsun?Run-stop dügmesiyle zaruri silmeyi dene...

1-Plc menüsü altındaki cpu messages/dignostic buffer dan hatanın sebebini görebilirsin
2-plc ye online bağlanıp cpu'nun içindeki dosyaları silebilirsin.(kendi sistem dosyalarını silmez)
3-yukarıda mmetin adlı arkadaşında dediği gibi cpu üzerindeki anahtarı stopda mres konumuna çek bekle,ışık yanıp sönmeye başlayınca anlık olarak stop konumuna bırakıp tekrar mres konumuna çek.ışık bir müddet yanıp sönecek ve bu esnada cpu içini silecektir

arıza test cihazı olan bir elektronikçiye yaptırabilirsin.

benim basıma geldi.. takılan hafıza kartında problem varsa da hatadan kurtulamayabilir.. kartı değiştirdim sorun çözuldu.

--------------------------------------------------------------------------------

1-Plc menüsü altındaki cpu messages/dignostic buffer dan hatanın sebebini görebilirsin
2-plc ye online bağlanıp cpu'nun içindeki dosyaları silebilirsin.(kendi sistem dosyalarını silmez)
3-yukarıda mmetin adlı arkadaşında dediği gibi cpu üzerindeki anahtarı stopda mres konumuna çek bekle,ışık yanıp sönmeye başlayınca anlık olarak stop konumuna bırakıp tekrar mres konumuna çek.ışık bir müddet yanıp sönecek ve bu esnada cpu içini silecektir

programın hardware bölümüne iyi bak problem hardwarede olsa gerek

bizde buluan s7 300 cpu belli aralıklarla bf ve sf arızası veriyor çalışan makinayı durduruyor scadan reset edilip makina start alıyor.en son olarak cpu sf arızası verdi reset edilip makina start edildi fakat cpu daki sf arıza ledi kırmızı konumunda sebebi ne olabilir arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

bizde buluan s7 300 cpu belli aralıklarla bf ve sf arızası veriyor çalışan makinayı durduruyor scadan reset edilip makina start alıyor.en son olarak cpu sf arızası verdi reset edilip makina start edildi fakat cpu daki sf arıza ledi kırmızı konumunda sebebi ne olabilir arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

Daha önceki arkadaşların yazdığı gibi, Diagnostic buffer alanını programla kontrol edin, genelde nerde hata çıktığını söyler.

Eğer hata kritik bir hataysa CPU stopa düşer; Modul hatası program çalışma hatası, olmayan karttan veri okuma, döngü süresinin aşılmış olması vs.

Hata kritik değilse mesela kartların birinin giriş/çıkış slotu yanmıştır, o zaman SF kırmızı yanar.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri