S7 300 simülasyon sorunu yardım!!!

drmnghtmr

Üye
Arkadaşlar Tia Portal ve Simatic Manager da S7 300 de simülasyon çalışmıyor.SF, DP, DC, RUN, STOP sinyaller hiç gözükmüyor. Ayrıca License Manager da update olmuyor. Sorun ne olabilir?

2 sorun aynı zaman da başlamış herhalde

Ekli dosyalar

• Simulaation Fault!!.png
    Simulaation Fault!!.png
    18.4 KB · Görüntüleme: 39
  • Unable to connect to server.png
    Unable to connect to server.png
    27.6 KB · Görüntüleme: 25
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
setup'ı açın, repair sekmesini tikleyip kurun. bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra simulasyonu simatic manager'da deneyin.

Tia portal plcsim var ama simatic manager bulamadım. Diğer harddiskte saklamış olabilirim. Tia portal PLCSIM üzerinden aynı işlemi yapsam düzelirmi?

Tia Portal plcsim silip tekrar yükledim ama sorun aynı :(
S1200 programını açmak için plcsim de güncelleme yapmam gerekiyor.
Repair bölümü olmadığı için silip yeniden yüklemiştim.
Araştırmaya devam ediyorum. Çözüm bulan olursa çok iyi olur.

Bugün sorunun nedenini ve çözümünü buldum. Bir kaç ay önce böyle bir sorun yoktu. Ama S7 300 program yazmaya başlayıp simülasyon denemesinde simulasyon çalışmadı. Windows otomatik güncelleşince simülasyon sorunu çıktı ama sadece s7 300 de. S7 1200 ve 1500 çalışıyordu.

https://support.industry.siemens.co...-4-sp8-including-updates?dti=0&dl=en&lc=tr-TR

Burada S7 PLCSIM V5.4 SP8 UPDATE 1 indirip yeniden kurdum. Sorun çözüldü.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2020-10-30 190959.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-30 190959.png
    23 KB · Görüntüleme: 43

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular