s7 300 plc programlama hakkında yardım edermisiniz?

taner74

Guest
selam arkadaşlar.ben s7 300 plc kullanarak bir üretim bantı yaptık.ama yeni bir uygulama yapmam gerekiyor.sabah saat 8 ile 18 arası bizim çalışma saatimiz ve bu süre içinde banttan çıkan ürünün toplam sayısını operatör paneli ekranında gösterdim.şimdi benden istedikleri şu.:saat başı çıkan ürünü operatör panelinde görmek istiyorlar rapor tutmak için.yani saat 8:00-9:00 , 9:00-10:00 ..........17:00-18:00 gibi.s7 200 plc yi iyi derecede diyebilecek kadar biliyorum ve bu uygulamayı s7 200 ile yapabilirdim ama s7 300 de o kadar iyi değilim.gerçek zaman saati kullanarak yapılması gerekiyor ama s7 300 de bunun komutunu ve nasıl uygulandığına dair bir bilgi bulamadım help inden.bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşım Step 7 nın help dosyalarına bak orada aradığın tüm ayrıntıyı göreceksin

genel data alanı ac verı tıpını date and tıme sec verıyı ısımlendır ve kaydet sonra s7 bloktan senbol kısmını ac sectıgın genel datayı ısımlendır sonrakaydet cık ob1 ac sfc1 komutunu cagır cıkıs kısmındakı bılgı alanına isimlendırdıgın datayı cagır ve onun ıcındekı verıyı oraya kaydet komut calıstıgı surece tarıh ve saatı okursun bunlar 8 baytlık verı alanıdır ve anlatıldıgı gıbı yaparsan db1.dbb0 da yılı db1.dbb1 de ay db1.dbb2 gunu db1.dbb3saatı db1.dbb4de dakikayıdb1.dbb5 sanıye db1.dbb7 ilk dort bıtı gunlerı gosterır bunlar ıcın ozel tarıh karsılastırma komutları oldugu gıbı bu alanları once move komutuyla word alana atıp sonra bu word alanları ınt cevırıp baska word alanlara atıp ınt karsılasrırma komutlarıyla ıstedıgın zamanda cıkıs alırsın

arkadaşım sana s7-300 hakında toplu bilgi gönderiyorum

Ekli dosyalar

• S7 300 Hızlı Programlama EL Klavuzu (Simatik Teknik Dokuman S7 300).rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 316
başka bir düküman daha

Ekli dosyalar

• s7300MEGEP_EK.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 168
elimde böyle bir uygulama var, kayıtlarımdan bulup gönderebilirim.

ok. en kısa sürede gönderirim.

BU SİZE YARDIMCI OLUR SANIRIM.

Ekli dosyalar

• urun_say.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 145

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9