S7 300 plc bağlantı kablosu

arkadasım ceviricinin markasını ve modelini verirsen seveniriz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende pg ile bağlantı kurmaya çalışıyorum ama olmuyor.daha önce bir kaç defa bağlanmıştım.ama şimdi s7-200 ve 300'e bağlanamıyorum.bağlantı hatası veriyor.kablo ve ayarları kontrol ettiğimde bir sorunla karşılaşmad.acaba atladığım bir yermi var?yardımcı olursanız sevinirim.

bende pg ile bağlantı kurmaya çalışıyorum ama olmuyor.daha önce bir kaç defa bağlanmıştım.ama şimdi s7-200 ve 300'e bağlanamıyorum.bağlantı hatası veriyor.kablo ve ayarları kontrol ettiğimde bir sorunla karşılaşmad.acaba atladığım bir yermi var?yardımcı olursanız sevinirim.

PG dediğinize göre MPI portundan bağlanmaya çalışıyorsunuz diye yorumluyorum. Ve kablo ve ayarlarınızda da problem olmadığını söylemişsiniz. O zaman geriye bağlanmaya çalıştığınız PLC'nin veya PG'nizin portunda problem var olma ihtimali kalıyor. Başka bir PLC'ye bağlanmayı denediniz mi?

duran_bey fiyatı ve içerigi hakkında bilgi verebilirmisin

Usb \rs 232 Çevİrİcİ İle s7 300 e baĞlandim arkadaŞlar

USB / RS232 çeviriciden sonra PC-MPI kablosunu kullanmış olmalısınız. RS232 kablosunu direkt PLC'ye bağlamışsınız gibi anlaşılıyor. Yanlış anlamalar olabilir. Bir PC'nin RS232 portundan veya USB-RS232 çeviricinin RS232 ucundan Siemens S7 300 PLC'ne doğrudan bağlanamazsınız. Araya MPI adaptörü gerekir.

Bende Siemens S7 300 var işlemcisi 312C compact olarak geçiyor adı, Bilgisayara bağlantıyı USB to MPI kablosuyla yapıyorum. MPI çıkışı rs 232 ile aynı özelliği gösteriyor istersen kabloyu seri port kablosuyla uzatabilirsin ben öyle yaptım ve kullanıyorum.

arkadaşlar bbirde cat 5 veya cat 6 kablosuyla bağlantı yapıllıyor bildiğim kadarıyla peki o bğlantı nasıl ve ayarları nasıl oluyor aradaşlar....

peki cross kablo ve ethernet kablo bağlantı şeklleri varmı acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri