S7 300 pc den program atamiyorum

managert

Üye
Merhaba arkadaşlar benim 312 1AE14 0AB0 PLC var ve 323 1BLOO OAAO 16 INPUT 16 OUTPUT modulum var ve elimde 6ES7 972 0CB20 0XA0 kablom var ben plc yle baglanti kuramiuorum ne yaptiysam olmadi yuklemeye calistgimda no other active partner can be found uyarisi aliyorum yardimci olabilirmisiniz tesekkur ediyorum

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bana yardım edebilcek yokmu :(

kardeş pc de kullandığın işletim sistemi ne? birde kabloyu pc ye taktıgında bilgisayar kabloyu tanıyormu.bunlar önemli.ben sıemens plc ye proğram atmak için xp ye dönmek zorunda kaldım.

İsletm sistemim windows 7 fakat xp dede denedim bilgisyar kabloyu goruyor fakat plc ye baglanmaya calistgimda uyari veriyor hersey dogru internetten defalarca kez arastirma yaptm sonuc hep ayni xs

Sanirim kabloda sıkıntı var

hardware konfigurasyonunu incele bir istersen yanlıs order code yazmıs olabilirsin.

Bana ayarlari nasil yapacagim hakkinda bilgi verebilirmisiniz

siemens in support automation sitesinden kablonun driver ını indir ve kur. restart yapıp bağlantı ayarlarını tekrar kontrol et. bilgisayarında kabloyu bağladığın usb portunun 3.0 olma ihtimali var mı? buna dikkat et usb3.0 da çalışmıyor.(ben bağlanamadım).

kolay gelsin. iyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri