S7-300 overloading

sutlac

Üye
Arkadaşlar selam!
4 katlı bir asansör tasarımıyla uğraşıyorum.Bu asansörde ağırlık sensörü olacak.
Simatic'te bu overload olayı hangi FC ve ya SFC ile çözülür?
ve ya daha farklı bir kullanım var mı bunun için?
yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selamlar

Biraz daha aciklayici bilgi verebilirmisin tam olarak ne yapmak istediginle ilgili olarak...

Hadi kolay gelsin

4 katlı bir asansör projesiyle uğraşmaktayım.Kendim uğraşarak ladder diagramını çıkardım.
Fakat projeyi bana veren hoca SFC kullanarak dizayn etmeye çalış dedi.Ben de bu asansörde ağırlık
sensörü olacağı için SFC gibi özel bir fonksiyon kullanabilecğimi düşündüm.Aslında SFC lerin de tam olarak ne işe yaradığını halen bilmiyorum.Bunun üzerine çalışmaktayım.Mesela kabine binen birinin ağırlığını kıyaslayacağım için ne kullanabilirim simatic te?

yardımcı olursan sevinirim

Düzenleme: ŞaŞKıN

Mesajlar birleştirilmiş. Gereksiz yere aynı konuya ve üst üste mesaj yazmak yasaktır.

Mustak çok teşekkürler.
Help gerçekten çok yararlı.Sağolasın.

Selamlar..

Mustak arkadasin verdigi bilgilerin gercekten faydali olacagina inaniyorum buna ilaveten asagiya bir tane analogla scala ile ilgili bir ornek ekledim umarim isine yarar..

Hadi saglicakla kal
qzq1zt.jpg

Dreamcoder teşekkürler.Çok iyi oldu bu örnek benim için.
Hocanın da SFC den kastı 'sequential function chart' mış.Yani system function değilmiş.
Onun için S7 graph ile uğraşmaktayım şimdi.Asansörü bi de öyle tasarlayacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri