s7-300 MMC Kart Formatlama

butregenio

Üye
merhabalar, s7-300 ümün üstündeki mmc kartı laptopuma taktım, sonnrada biçimlensinmi sorusuna evet dedim. kart bozuldumu artık acaba ne yapabilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
muhtemelen bozuldu. bildiğim kadarıyla mmc kart ın windows formatından farklı bi format yapısı var.

forumda aratırsanız cıkacaktır,image programları ile kurtarma şansınız olabilir.MMC ve S7-300 diye ararsanız daha kolay olur

selam arkadaşlar, imagını indirdim winhex ile kolnladım ama yine olmadı:) sonuçta 64 kb hafıza kartına 90 milyon verip satın aldım

Siemens servisinden bi arkadaşa sormuştum mmc kart içindekiler yedeklenebilirmi diye?
Evet yedeklenebilir. Simatic proğramında upload seçeneği ile pc de istediğin yere kaydedilir. Ayrıca mmc kart pc de kart okuyucuya takılıp direk içinde ne varsa hepsi kopyalanarakta yedekleme yapılabilir demişti.

Son düzenleme:
Siemens servisinden bi arkadaşa sormuştum mmc kart içindekiler yedeklenebilirmi diye?
Evet yedeklenebilir. Simatic proğramında upload seçeneği ile pc de istediğin yere kaydedilir. Ayrıca mmc kart pc de kart okuyucuya takılıp direk içinde ne varsa hepsi kopyalanarakta yedekleme yapılabilir demişti.
bunda bi anaormallik var çünkü kartın formatını windows tanımıyor. yani okuyamaz winhex yazılımı ile olur.

geçmiş olsun arkadaşım o kartan normal programlarla hayır gelmez.
siemens partnerlerinden birinden bunu tekrar siemens standardında sistem dosyalrını yüklet. el altından yapanlar var. kolay gelsin.

iyide bu forum bigi geniş alanlara yayılsın diye. Acaba mmc kart formatı bozulunca nasıl bir donanımla düzeltiliyor.

Düzeltilen donannım var ama denemedim sadece programını biliyorum ve böyle bir işede kalkışmadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri