S7-300 Fm350-2 Flow Problemi

Benim de ustunde en fazla yogunlastigim yazilim kismi. Demissiniz ki yazilim olsaydi hem olurdu hep veriridi. Program belli bir yerde stuck olup veya bir onceki calismadan gelen degerlerin uzerine birseylr yaziyorsa veya olmasi gereken FC , SFC ler kullanilmadiysa vs...

Yazılımsal olmadığını düşünmemin sebebi belli bir periyodunun olmaması. Dediğiniz gibi bir stuck durumu vb olsa belli bir periyotla yapardı diye düşünüyorum. Ama tabiki illa belli bir periyodunun olmasını gerektirecek mantık hatasının olması da gerekmez.

Dış etkenlerde herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız makina çalışırken PLC'ye bağlanıp izleyeceksiniz. Yazılımdan takibi yapılarak sorunu bulmaktan başka seçeneğiniz yok gibi. Problemin çözümünüde burada paylaşırsanız benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlara da bir referans olur. Kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
pulse gondermelerde pulse zamanı onemldir, mesela 100litre için pulse suresi uzun ayarlanmışsa bunu karşıya pulse olarak aktarması biraz uzun surer, toplam alıyorsanız onemli degildir ama akış için ölçme aralığı onemlidir

@wild_for @sahinhan yurtdisi seyehatimden dolayi biraz gec donebildim. Sorun program yazilimdan kaynakli oldugu goruldu. Bir math isleminin baska bir math isleminde artirimli olarak oldugu goruldu. Yani kurulu sistemde herhangi bir sorun yok. Yardimlariniz ve ilginiz icin cok tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri