s7 300 ethetnet

S7 I/O server kullanıyorum çeşitli topic ayarları yapmama rağmen serverde BAD uyarısı veriyor.Ayarlarla ilgili resimleri gönderebilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu işi mutlaka çözmem lazım yardımlarınızı bekliyorum.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

plc de konfigre ettigin adrese baglanabilirsin bir sorun yasamazsın yalızca pn ile pg/pc,profinet baglantisi,op,opc baglayabiliyorsun wincc ve wincc flexible baglantisida yapabilirsin.

Arkadaşım bu konuda yeniyim ayarladığım konfigirasyon resimlerini gönderebilirim.
S7400H ile MPI dan bağlanabiliyorum.Aynı işlemi S7315-2PN/DP ile yapamıyorum.
------------------
Bu haberleşmeyi İntouch Scada da yapmak istiyorum.

Son düzenleme:
in toch scadayı bılmıyorum s7-300 ethernet driver var ise haberlesirsin

mailime msg atarsan düzenlenmis dosyayı gönderebilirim.

Kullandığın IO server Wonderware SIDirect DAServer mi yoksa Wonderware S7SIMATIC® DAServer mi. Bunların desteklediği donanımlar farklıdır.Tam olarak hangisini kullanıyorsun.Bir de ayarlarının büyük kısmını SMC de yapacaksın, Simatic.net de değil.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Simatic NET, Wondarware S7 I/O server PC de yüklü.S7315-2PN/DP ile ethernet üzerinden InTouch scada ile haberleşmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• S7.JPG
    S7.JPG
    2.6 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular