s7 300 ethetnet

selam arkadaşlar.
s7 300 cpu 315 2pn/dp Plc ile wincc ve programlayıcı bilgisayar arasında siemensin x500 hub'ı ve industrial etherneti kullanılıyor. bu özel parçalar yerine sıradan hub ve sıradan ethernet kullanılsa aynı haberleşme bağlantısı salanabilirmi. ABB ve schneider da normal hub ve ethernet ile bağlantı sağlanabiliyor.
yardımcı olabilirseniz çok iyi olur
teşekkür ederim...

pekii konfigürasyonunu nasıl yaptın. yani ethernet diye bir seçenek yok indüstrial ethernet var profibus var mpi var etherneti nasıl tanıtıyoruz plcye. yoksa endüstriyel etherneti seçerek normal ethernet bağlaya biliyormuyuz. çünkü normalinde 8 endüstriyelde 4 kablo var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bir sınıtı olmaz. Ben çok sistem yaptım.CP modülünüü kullan. Normal IP felan veriyorsun.Wincc nin çalışacağı bligisayara da normal ethernet kartı takabilirsin.

Sağlanır, bilgisayarın ethernet kartını tanıt, set pg-pc den aynı ethernet kartını göster...

bende kullandım bi sorun çıkmıyor. cp kartını hard. conf. da tanıt ip adresi ver sonra mesela 195.xxx.xxx.001 pc ye ve simatik man. yüklü olduğu pc ye farklı ip ler ver. cp ile hub ı bağla wincc nin bulunduğu pc de normal ethernet kart kullan ve de onu dahub a bağla bir sorun çıkmaz. yalnız wincc 6.2 kullancaksan pc de ki ethernet kartının driverlarını update et ve manuel install etmeye çalış. bazı ethernetler wincc 6.2 versiyonda bu driverlar yüzünden sorun çıkartabiliyor.

peki hub ethernet switcc i tanıtmak, hardwarede diğer modüler gibi göstermek gerekiyormu çünkü cd si falan var hubun içince yani daha doğrusu siemensten alınan hubun içinde cdsi var soft ware olarak

Arkadaşlar S7315-2PN/DP CPU ile İntouch Scada yı haberleştirmem gerekiyor topic ve Station Cofigurator ayarlarında yardımcı olursanız sevinirim.Hazırladığım prog dosyasını ve topic ayarlarını gösteren resimleri gönderebilirim.S7 I/O server BAD hatası veriyor.Yardım ederseniz sevinirim. [email protected]

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,923
Son üye
BilgeKaganInce22

Yeni konular

Geri