s7 300 dönem ödevi

xfifix

Üye
değerli üyeler selamlar...

Ödevimin konusu oda kişi sayıcı

İki yönlü sayılacaktır (arttırma - azaltma )

Bu amaçla oda girişine iki sensör konulacaktır.Sensörlerin önünden geçiş esnasında alınan sinyallere göre sayma işlemini oluşturacaktır.(arttırma - azaltma )

Sensörden içeri doğru sinyal alındığında +1 , dışarı doğru sinyal verdiğinde -1 verecektir.

sayıcı belirlenen bir sayıya preset edilebilecektir.

Bunun için 2 thumbweel switch ve bir buton gereklidir. Herhangi bir andaki odadaki kişi sayısını 2 Display (BCD) gösterecektir.

Ödevimin konusu yukarıdaki gibidir.Ödevimi uğraştıysamda hep eksik bişeyler oluyor.Sizden yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
uğraştığın kadarını yolla eksik yada yanlışlar ile ilgili bilgi veririz

Adsız.jpg
devremi yazdım fakat elektrik devresinde ikilemlerim var.
Elimde bi Anot birde Katot 2 Display (BCD) lerim var.Bunların elektrik bağlantısını nasıl yapacağımı ve hangisini kullanacağımı bilmiyorum.
Birde Thumbweel switch alıcaktım fakat bulamıcağım söylendi hocamızda plcnin üzerinde thumbweel switchleri kullanabileceğimi söyledi fakat bunuda nasıl devreye adapte edeceğimi bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Aritmetik işlem komutlarını ve convert menüsünden seg komutunu kullanabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri