s7 300 cpu hafızasının silinmesi

QPC

Üye
herkese selamlar

elimde 313C-2DP işlemci var ve ben bu işlemci içerisindeki programları aşağıdaki yöntemleri uyguladığım halde silemedim, cpu un hafızasını nasıl fabrikadan çıkmış haline döndürebilirim.

1- plc anahtarı stop kunumundayken step 7 den "online > plc > clear/reset,

2- plc durum seçme anahtarı stop konumundayken mres konumuna getırıp 3 sn bekliyorum stop ledi sürekli yanmaya başlıyor, sonra tekrar stop konumuna alıyorum ve tekrar mres konumuna getirip bırakıyorum,

bu iki yöntemlede olmadı saygılar...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
simatic manager açıkken block kısmına gel. blockları gördüğün yerde view menüsünden online modu tıkla. karşına plc içineki blocklar çıkacak. SFB ve SFC hariç diğer blockları seç ve sil.(del tuşu)

herkese selamlar

elimde 313C-2DP işlemci var ve ben bu işlemci içerisindeki programları aşağıdaki yöntemleri uyguladığım halde silemedim, cpu un hafızasını nasıl fabrikadan çıkmış haline döndürebilirim.

1- plc anahtarı stop kunumundayken step 7 den "online > plc > clear/reset,

2- plc durum seçme anahtarı stop konumundayken mres konumuna getırıp 3 sn bekliyorum stop ledi sürekli yanmaya başlıyor, sonra tekrar stop konumuna alıyorum ve tekrar mres konumuna getirip bırakıyorum,

bu iki yöntemlede olmadı saygılar...

Siemensin bazı modellerinde 1. maddede yaptığınız işlem işe yarayabiliyor. Ancak MMC kartı kullanan yeni nesil CPU lar için Sn.enisaygoren' in tarifi en güvenilir yöntemdir.

Yaptığınız 2.işlem sadece programınızdaki databloklarının içindeki değerleri data bloklar yapılırkenki ilk değerlere döndürmenize yarar. Yani anlayacağınız bir tür fabrika ayarları.

Bendede aynı dert vardı sorunum hallolldu tşk ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri