S7-300 Cpu 314'ü Bilgisayara Bağlamam için Hangi Program Gerekli

cihan56

Üye
Arkadaşlar elimde s7-300 cpu314 var bilgisayara bağlamam için hangi program ve işlem yapmam gerekli yardımcı olursanız minnettar kalırım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar elimde s7-300 cpu314 var bilgisayara bağlamam için hangi program ve işlem yapmam gerekli yardımcı olursanız minnettar kalırım
Çok yöntem var step7 manager 1. şart MPİ kablosu, varsa profibus pc adaptör, varsa ethernet modul üzerinden ağ kablosu ve daha bir kaç seçenek. ama sen sanırım rs232 kablo gibi basit bişi sordun malesef o kadar ucuz yöntem yok.

Burak hocam >Ppe+PS-FR<
V2.6 x1mpı yazıyor hocam

Son düzenleme:
Ta2mix hocam 24 voltluk adaptör ethernet kablosu mpi kablosunuda bağladım step 7 manager lazım ve iletişime sokmam için kılavuz lazım hocam yardımcı olursanız minnettar kalırım

PLC nin önünde 6ES7 314-6CG03-0AB0 gibi bir yazı vardır. onu yazarsan daha anlamlı olur.

PLC ye MPI Kablo ile bağlanabilirsiniz. Program olarak da Simatic Step7 V5.5 tavsiye ederim. Youtube sitesinde videolar var izleyebilirsiniz.

Hocam Söylediklrinizin hepsini hazırladım yalnız simatic step7 v.5.5 programını bulamadım internette yüklüyemiyorum hocam eğer varsa atarsanız çok memnun olurum hocam

cihan forum kuralları geregi bu tür link yasak. malesef demo ve ögrenci versiyonları işkence
siemens kullanırken hapşırsan bile senden hapşırık parası alır.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri