s7-200 yardım

kskoy

Üye
Merhaba arkadaşlar plc öğrenmeye karar verdim ve s7-200 simulatörü indirdim ancak programlamaya dair hiçbişey yok simulatörde ben nasıl programlıyacam yani bunu programlamak için bilgisayarımda neyin yüklü olması lazım link verirseniz çok sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
öncelikle bilgisayarında microwin programı olması lazım yazdığın programı export edip simulatörde açabilirsin.

peki bu program siemense özel mi yoksa tüm plc ler için geçerli mi yani ben internetten ararken siemens microwin indir diye mi aramalıyım

siemens s7200 için kullanılan program.win7 de çalismaz uyumluluk sorunu olur xp sp3 olarak çalıstırabilirsiniz.

win8 kullanıyorum endüstride plc yoğunlukta olduğu için öğrenmek istedim ama inanılmaz zorlandım bazı konular da yani daha programlamaya geçemedim neyi öğrenmem gerek diye sorduğumda bana bir marka bir model seç onda uzmanlaş dendi s7200 seçtim kaynak boldur diye ama emin olun simulatoru bile zor buldum şimdi microwin diye arattığımda da indirmek için bir yer bulamadım bakalım hala arayıştayım zaten internetten eğitim videosu kaynağı hak getire :D

ben normalde C dili öğreniyorum ve okulda da gelecek sene Java görücez bu arada bölümüm de mekatronik biliyorum plc ler çok mühim ama C ve Java bildikten sonra gerek var mı öğrenmeye değer mi ? çünkü bu gidişatla plc kursunun yolu gözüktü bana internette nedense paylaşım çok az para konusu diye düşünüyorum...Malum para da vermek istemiyorum ve simulatörde ne kadar bilsek te uygulamada öğrenilir diyenler var o yüzden soruyorum değer mi diye ?

Siemensin sitesinde aradığın programları bulabilirsin.bedava.s7-200 yavaş yavaş piyasadan kaldırılıyor.haliyle programlar bolca paylaşılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri