s7 200 ve rs485

xoro

Üye
s7 200 de rs 485 kullanarak 5 ayrı hız kontrol cihazına referans bilgisini gönderebilirmiyiz.
bu referans gönderme işlemini aynı anda yapmam gerekiyor.

bu işlemi yapabilrmiyiz.
şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ArkadaŞim EĞer Drİverlerİn Sİemens Markaysa Uss Denen Bİr Protokol İle S7 200 İle SÜrÜcÜlerİ HaberleŞtİrebİlİrsİn Ama EĞer BaŞka Bİr Marka İse Plc 0-10v ÇikiŞilarinini SÜrÜcÜlere Referans Olarak Uygulayabİlİrsİn Tam Olarak Ne Yapmak İstedİĞİnİ Belİrtİrsen Sana Daha Çok Yardimci Olabİlİrİm

İyİ ÇaliŞmalar...

siemens marka hız kontrol cihazları kullanıyorum ve uss protokolünü kullanmak istiyorum ama nasıl yapılacağı konusunda hiç bilgim yok. cpu nun port0 ı kullanılıyor onu biliyorum ama yapmam gereken bağlantı nasıl olmalı. inverter deki parametreler nasıl olmalı vs. bu yöntemle kontrol oldukça basitleşecek de şimdiden teşekkürler.

microwin programının internetten service pack 5 dosyasını indir.onu kur.
kütüphanesinde yeterli bilgi var

ArkadaŞlar Bu Uss İn Kullanimiyla İlgİlİ Elİnde Örnek Proje Olanlar PaylaŞabİlİrse Sevİnİrİm
uĞrasiyorum Ama Olmuyor

EM277 modülünü kullanarak profibus üzerinden kontrol edebilirsiniz.Profibus ta RS485 yapısındadır.

Xoro halen bu işi yapmayı istiyorsan ben bu işi daha bugün yaptım ve sana yardımcı olabilirim.

arkdasım ılk olarak ınverterler uzerınde parametre ayarlarına gır p1000 5 yaparsan bu plcden hızı alır demek p0700 5 yaparsın p2009 0 yap p2010 hız protololuydu 6 olması lazım ılk olarak 9600 yanı sonra p2011 ıse dıver sayısı ınverteın kac adet ıse 0 dan numara baslat p2014 ıse ındex500 yap

s7-200 ile MM440 sürücüyü kumanda etmek istiyorsan (uss protokolü kullanarak) öncelikle microwin programına uss komut kütüphanesini eklemelisin. Bunun için gerekli dosyayı ben daha önce internette bulup indirmiştim. Bulamazsan yollarım. Bağlantı konusuna gelince: önce 9 pinlik kablodan yani rs485 kablosundan bulmalısın. Bu kabloyu ortadan kesip soket kısmını PLC ye bağlıyorsun. ve kablonun yalnızca 3-5 ve 8 nolu pinlerini kullanıyorsun. 3 nolu ucu MM440 için 29 nolu klemense, 5 nolu ucu MM440 üzerinde 28 nolu klemense ve 8 nolu ucu da 30 nolu MM440 klemense bağlaman gerekiyor. Bu bağlantıları yaptıktan sonra PLCye daha önce microwinde yazıp yüklemiş olduğun programı çalıştırdığında MM440 ın istediğin parametrelerini bu uss komutları ile değiştirme, okuma veya yazma işlemlerini yapabilirsin. Yani PLC ile MM üzerinden motoru istediğin gibi kumanda edebilirsin. Bunu çok yakın bir zamanda öğrenip uyguladım. problemsiz çalışıyor. Bir de bağlantı numarasında 29 ile 30 nolu klemens bağlantıları tam tersi olabilir. şimdi sıralamayı tam hatırlamıyorum. olmazsa sonra bir daha bakarım bağlantıya. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,831
Son üye
aliardan

Yeni konular

Geri