S7-200 ve Easyview Hakkında Problemi Olanlar Buraya.

uffuk ustam merhaba; S7/200de op77 kullanmak istiyorum. istğim şöyle ki; op77 üzerinde numpad'den girdiğim değeri plc'ye göndermek ve aynı değerin ekranda çıkması... fakat elimde programım yok, almak istersem, runtime özelliği olmalımıdır? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
uffuk ustam yine ben :)
s7-200 ile easy view MT6070 IH panel kullanmak istiyorum. öncelikle haberleşmede problem yaşadım ama sonunda çözdüm.
şimdi ise örnek çalışma olark en basitinden 2 adet buton ve lamba koydum.
bir butona basınca lamba yanıcak, diğeriyle sönecek (set-reset olarak).
buton ve lambayı ekrana koyup çıkardım.
harici buton ile plcden bağlı olduğunda, butona basınca lamba yanıyor fakat panel üzerinden butona bastığımda lambayı yakamıyorum.
nerede eksik bişey yaptığımı bulamıyorum.
online simulasyon ile de denedim, bilgilerin oluştuğunu görebiliyorum, ama pc ekranından da butona bastığımda çıkış alamıyorum, sadece buton lambaları yanıyor.
yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleme:
uffuk ustam yine ben :)
s7-200 ile easy view MT6070 IH panel kullanmak istiyorum. öncelikle haberleşmede problem yaşadım ama sonunda çözdüm.
şimdi ise örnek çalışma olark en basitinden 2 adet buton ve lamba koydum.
bir butona basınca lamba yanıcak, diğeriyle sönecek (set-reset olarak).
buton ve lambayı ekrana koyup çıkardım.
harici buton ile plcden bağlı olduğunda, butona basınca lamba yanıyor fakat panel üzerinden butona bastığımda lambayı yakamıyorum.
nerede eksik bişey yaptığımı bulamıyorum.
online simulasyon ile de denedim, bilgilerin oluştuğunu görebiliyorum, ama pc ekranından da butona bastığımda çıkış alamıyorum, sadece buton lambaları yanıyor.
yardımcı olursanız sevinirim...
Ekrandaki butona i0.0 gibi girmişsin. Bu yüzden işlem geçersiz. Bunun yerine m100.0 yap ve plc programında i0.0 giriş kısmına paralel m100.0 yap.

teşekkür ederim, aklıma gelmişti ama denemek zor geldiğinden yapmamıştım. denedim oldu, iyi çalışmalar :)

arkadaşlar merhaba;
sistemimde s7/200 plc kullanıyorum ve hata mesajlarını td200 den takip ediyorum. fakat MT6070IH panel kullanmak istiyorum. buton ve lamba konusunda sorun yok ama hata mesajlarını nasıl kullanacağım hakkında yardımlarınızı bekliyorum. ayrı bir sayfada alarm listem olucak ve herhangi bir ekrandayken hata geldiğinde mesajlar sayfasına atlayacak şekilde nasıl ayarlayabilirim?

Arkadaşlar merhaba easy view panel var elimizde bu panelin içindeki prgramı arapça yapmak istiyoruz Ama programdan ekranı çekemedik bunu nasıl yapabilirz yardımcı olursanız teşekkür ederiz...

Not: Panel MH-6070ih dir

Arkadaşlar merhaba;
MT6070IH panel ve s7/200 plc kullandığımız projede, manuel hareketleri sadece manuel hareketler sayfası aktif olduğunda pres paneli üzerindeki normal butonlardan yapmak istiyorum. böyle birşey mümkün müdür??
Teşekkürler...

press paneli üzerindeki normal butonlar dan kasıt nedir tam olarak.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri